PREMIERA

2010.02.10

CANAL+ PREMIUM

GRA W CZWOROKĄCIE

Détrompez-vous

Francja, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ceniony francuski ginekolog Lionel (François Cluzet) wiedzie spokojne życie u boku żony Lisy (Mathilde Seigner). Nie wie, że małżonka zdradza go z architektem Thomasem (Roschdy Zem).

Pewnego dnia żona Thomasa, Carole (Alice Taglioni) trafia na zabieg do gabinetu Lionela. Ilustratorka książek dla dzieci i ginekolog zdają sobie wówczas sprawę z niewierności partnerów. Pragną jednak ratować swoje związki i by tego dokonać, łączą siły. Nie cofają się przed niczym, by poruszyć swoich partnerów, jednak wkrótce zaczyna ich coś rzeczywiście łączyć. Sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli.

Oryginalny tytuł filmu, "Détrompez-vous" można na polski przetłumaczyć zarówno jako "zmądrzej" jak i "wyprowadź z błędu". "Gra w czworokącie" jest opowieścią o dwóch parach, następnie trzeciej, powstałej wskutek niewierności oraz czwartej, która zawiązuje się w szczytnym celu niedopuszczenia do rozpadu dwóch pierwszych. Te skomplikowany układ owocuje wieloma komicznymi sytuacjami, zmuszającymi jednak do refleksji nad tym, jak istotne są w życiu zobowiązania i uczucia. "Gra w czworokącie" jest kinowym debiutem doświadczonego telewizyjnego reżysera i scenarzysty BRUNA DEGI, pracującego wcześniej przy takich produkcjach, jak dramat wojenny "Jak zapomnieć o Sarajewie", komedia "Nabici w butelkę" czy thriller historyczny "Zabić de Gaulle'a". W napisaniu scenariusza do historii o małżeńskiej zdradzie wsparła go Jeanne Le Guillou, mająca na koncie m.in. udział w realizacji dobrze przyjętego dramatu "Burza" w reżyserii Bernarda Arhuysa. W filmie wzięło udział całe grono popularnych aktorów francuskich na czele z Françoisem Cluzetem ("Pret-a-Porter", "Francuski pocałunek", "Nie mów nikomu", "Prawdy i półprawdy"), Alice Taglioni ("Zdrady, kłamstwa i coś więcej", "Różowa Pantera", "Ca$h - pojedynek oszustów"), Roschdym Zemem ("Ci, którzy mnie kochają, wsiądą do pociągu", "Dni chwały") oraz szwagierką Romana Polańskiego, Mathilde Seigner ("Pokój wróżek", "Mleko ludzkich uczuć"). Kinowy debiut Bruna Degi jest godny polecenia nie tylko miłośnikom kina francuskiego, ale też każdemu, kto ceni sobie filmy poszukujące odpowiedzi nie niełatwe pytania o istotę damsko-męskich relacji.

WASZE OPINIE

arti

Bardzo dobra komedia francuska. Ciekawa fabuła z wieloma śmiesznymi sytuacjami. Aktorzy bardzo dobrze dobrani pod kątem postaci które grali - zwłaszcza rola Cluzeta mi się podobała. Polecam ten film bo to 90 minut rozrywki na bardzo dobrym poziomie.

toretto25

[quote pedro napisał 11.02.2010 16:39]
To kolejny francuski film, który warto pochwalić. Opowieść o zdradzie i zemście z odrobiną humoru, zwrotami akcji i inteligentnymi dialogami. To mi się podoba. Niezłe rozrywkowe kino dobre dla relaksu.
[/quote]

nic dodac nic ujac film na poziomie, i widze ze ludzie na poziomie ogladaja ten film

div

Jeśli ktoś oglądał "Czyja to kochanka?" to pozycja "Gra w czworokącie" jest dla niego obowiązkowa. Świetna komedia, pełna humoru, unikalnych dialogów, zabawnych sytuacji i uwaga ... nieprzewidywalna. Nie to co już zjadliwe amerykańskie komedie. Polecam - na prawdę świetny film.
GRA W CZWOROKĄCIE
reżyseria:
Francja, 2007
Ceniony francuski ginekolog Lionel (François Cluzet) wiedzie spokojne życie u boku żony Lisy (Mathilde Seigner). Nie wie, że małżonka zdradza go z architektem Thomasem (Roschdy Zem).
komediodramat
GRA W CZWOROKĄCIE
4,4 5 1 24