PREMIERA

2008.04.23

CANAL+ PREMIUM

GRUBAZZZKI

Phat Girlz

USA, 2006

reżyseria:

obsada: ,

gatunek: komedia

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jazmine Biltmore (Mo'Nique) jest zdolną i błyskotliwą projektantką mody, która ze względu na własną, dość puszystą sylwetkę zajmuje się tworzeniem strojów dla dziewczyn z nadwagą.

Sklep odzieżowy, w którym pracuje, nie jest zainteresowany realizacją jej pomysłów, a sama Jazmine nie ma środków, aby wprowadzić swoje projekty do świata mody. Nie jest to jednak jej największym zmartwieniem. Kobieta przede wszystkim cierpi z powodu otyłości, która jest jej zdaniem głównym powodem niepowodzeń w życiu prywatnym. Jest przekonana, że w świecie wysportowanych, smukłych piękności nie ma miejsca na grubaski takie, jak ona. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia wygrywa wycieczkę, podczas której poznaje uroczego Nigeryjczyka. Doktor Tunde Jonathan (Jimmy Jean-Louis) jest zachwycony Jazmine i każdą pulchnością jej wypielęgnowanego ciała. Dzięki jego uwielbieniu dziewczyna zaczyna wierzyć w siebie i przestaje wreszcie liczyć kalorie.

"Grubazzzki" to debiut i jak dotąd jedyny obraz w dorobku NNEGEST LIKKÉ, czarnoskórej reżyserki z Kalifornii, która zaczynała karierę jako producentka i scenarzystka amerykańskiej edycji "Randki w ciemno". W swoim autorskim filmie (jest jego scenarzystką, reżyserką, a także zagrała w nim jedną z ról) Likké zadrwiła nieco ze standardów urody lansowanych w programach tego typu. Główną rolę powierzyła Mo'Nique, znanej w Ameryce aktorce lansującej modę na puszystość. Mo'Nique, oprócz pracy na planie, zajmuje się jak bohaterka z "Grubazzzek" przez nią kreowana projektowaniem ubrań w rozmiarach XXL. Pierwsza kolekcja Mo'Nique's Big Beautiful and Loving It wyszła w sierpniu 2000 roku. Na planie filmu Likké Mo'Nique partnerował urodzony na Haiti Jimmy Jean-Louis.

WASZE OPINIE

Doriss

SUPER ŚWIETNY FILM !!!!!!!!!!!
NAJWSPANIALSZE W NIM JEST TO, ŻE JEST INNY NIŻ WSZYSTKIE, PRZEŁAMUJE SZEROKOPOJĘTY "STANDARD" (W FILMIE, W MODZIE, W ŻYCIU CODZIENNYM...)
A JIMMY JEAN-LOUIS - WYJĄTKOWO PRZYSTOJNY FACET !!!!!
GRUBAZZZKI
reżyseria:
USA, 2006
Jazmine Biltmore (Mo'Nique) jest zdolną i błyskotliwą projektantką mody, która ze względu na własną, dość puszystą sylwetkę zajmuje się tworzeniem strojów dla dziewczyn z nadwagą.
komedia
GRUBAZZZKI
4,1 5 1 28