PREMIERA

2008.08.22

CANAL+ PREMIUM

GRY WESELNE

Imagine Me & You

USA/Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Rachel (Piper Perabo) i Heck (Matthew Goode) po latach szczęśliwego związku postanawiają go sformalizować. W dniu ślubu panna młoda dostrzega piękną Luce (Lena Headey), która zajmuje się przystrajaniem kościoła z okazji uroczystości.

Pochłonięta ważnym dla niej dniem Rachel, początkowo nie zastanawia się nad wrażeniem, jakie wywarła na niej kwiaciarka. Z czasem jednak okazuje się, że Luce uporczywie powraca w jej myślach i wspomnieniach. Wkrótce młoda małżonka zaprasza fascynującą dziewczynę na obiad, w którym uczestniczą także Heck i jego przyjaciel Cooper (Darren Boyd). Rachel zamierza zeswatać Luce z Cooperem, ale plan bierze w łeb, bo urocza kwiaciarka obwieszcza, że jest lesbijką. Nieświadom uczuć żony Heck zachęca ją, by zaprzyjaźniła się z Luce. Kobiety spędzają ze sobą co raz więcej czasu, a w sercu Rachel toczy się batalia, w której ściera się magiczna fascynacja kobietą z lojalnością wobec kochającego męża.

Komedia romantyczna nie jedno ma imię, co udowadnia debiutujący za kamerą utalentowany scenarzysta OL PARKER. Umieszczając akcję w tętniącym życiem Londynie i wykorzystując typowy brytyjski humor, reżyser odświeża schemat filmowych "love story", zastępując miłość heteroseksualną nieoczekiwanym uczuciem do osoby tej samej płci. Sam o pomyśle na film mówił: "Tym razem chciałem napisać o miłości, jako o sile natury, a zwłaszcza o fenomenie zakochania od pierwszego wejrzenia, co przydarzyło się mnie i mojej żonie. Zacząłem się zastanawiać, jaki mógłby być najgorszy moment i miejsce, żeby nagle szaleńczo się zakochać. Oczywistą odpowiedzią było, że dzień własnego ślubu. I to stało się inspiracją dla mojej opowieści". W obsadzie filmu znalazły się m.in. Piper Perabo ("Wygrane marzenia", "Parszywa dwunastka", "A właśnie, że tak!") i Lena Headey ("Nieustraszeni bracia Grimm", "300"). Aktorki spotkały się wcześniej na planie thrillera "Jaskinia".

WASZE OPINIE

redgilda

"Bartolomeusz" - nie wiem ile filmów o tematyce homoseksualnej oglądałeś ale wierz mi - nowością też jest to że ta 'INNA' nie umiera śmiercią tragiczna/samobójczą/nie odchodzi z kwitkiem.. Film uważam jest uroczy i przyjemnie się ogląda a i prawdy życiowej w nim trochę... jest miejscami schematyczny ale któraż komedia romantyczna taka nie jest... Moim zdaniem to jeden z fajniejszych filmów i wart obejrzenia! Zwłaszcza w Polsce :P

sauo

Gdyby chodziło o związek między kobietą i mężczyzną film byłby mniej niż przeciętny... Postaci mało
ciekawe, fabuła właściwie nijaka. Powiedzmy sobie szczerze. Chodzi o promocję homoseksualizmu. Marną
w formie i treści wszelako pojętej. Moje zdanie.

Bartolomeusz

Ot przeciętna komedyjka, jakich wiele już nakręcono. Od początku wiadomo jaki finał będzie miała cała historia.Jedyną" niespodzianką" było to, że to nie Pan Młody zakochał się w kwiaciarce, ale jego wybranka. I na tym koniec nowości. Ale co najdziwniejsze, chociaż wszystko było przewidywalne, jak to w komediach romantycznych, to bawiłem sie przyzwoicie. Podsumowując, nic odkrywczego, ale przyjemnie minęło 90 min.
GRY WESELNE
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2005
Rachel (Piper Perabo) i Heck (Matthew Goode) po latach szczęśliwego związku postanawiają go sformalizować. W dniu ślubu panna młoda dostrzega piękną Luce (Lena Headey), która zajmuje się przystrajaniem kościoła z okazji uroczystości.
komedia romantyczna
GRY WESELNE
4,1 5 1 46