PREMIERA

2003.08.22

CANAL+ PREMIUM

Grzeszna miłość

Original Sin

USA/Francja, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Meksyk, wiek XIX. Luis Vargas (Antonio Banderas) jest zamożnym przedsiębiorcą, który planuje małżeństwo z rozsądku. Jego korespondencyjną wybranką zostaje tajemnicza Amerykanka, Julia (Angelina Jolie).

Kiedy narzeczona przybywa do Meksyku, okazuje się, że Luis, mimo wcześniejszego dystansu, daje się ponieść namiętnej i bezgranicznej miłości. Jednocześnie narastają w nim wątpliwości, czy nowo poślubiona żona jest tą osobą, za którą się podaje. Dręczące Julię nocne koszmary i zmyślone historie, które opowiada mężowi powodują, że Vargas postanawia wynająć prywatnego detektywa. Złe wieści nie dają na siebie długo czekać, a tymczasem Julia znika wraz z fortuną męża. Louis miotany skrajnymi namiętnościami rusza w ślad za nią.

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Cornella Woolricha "Waltz into Darkness", przywołującą duszną, sensualną aurę dawnej Kuby. Za kamerą stanął aktor, scenarzysta i reżyser - MICHAEL CRISTOFER, twórca takich filmów, jak "Czarownice z Eastwick" (autor scenariusza) czy "Gia", za którą dostał nagrodę Stowarzyszenia Reżyserów Amerykańskich i 6 nominacji do Emmy. W rolach głównych obsadził gwiazdy pierwszej wielkości. Tajemniczą Julię zagrała Angelina Jolie, laureatka Oscara® za drugoplanową rolę w "Przerwanej lekcji muzyki" Jamesa Mangolda. Partneruje jej ulubieniec Almodovara Antonio Banderas. To właśnie dwójce obdarzonych niewątpliwym seksapilem aktorów film zawdzięcza w znacznym stopniu zmysłowy, niepokojący klimat, w którym melodramat łączy się z thrillerem.

Wielkim atutem "Grzesznej miłości" są sugestywne zdjęcia Rodrigo Prieto, który swój talent objawił m.in. w głośnych obrazach meksykańskiego reżysera Alejandra Gonzáleza Iñárritu ("Amores perros", "21 gram"). Był on autorem nominowanych do Oscara® zdjęć do głośnego obrazu "Tajemnica Brokeback Muntain" a ostatnio do nagrodzonej Oscarami® "Operacji Argo".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

Madlenka

film był boski... oglądnełam go trzy razy... chyba dlatego, że sobie pomyślałam, że dla kochanej osoby można zrobić kompletnie wszystko :) miodzio

Saturnus

Żądza aż kapie z tego filmu... godny polecenia..

Sergio

Film nie zawodzi bo: Aktorzy grają bardzo dobrze, Antonio nie schodzi poniżej dobrego poziomu, no i boska Angelina..., ciekawa fabuła, dobre zwroty akcji no i zaskakujące zakończenie. Film zawodzi bo: jest nierówny, momentami się ślimaczy i rozłazi by zaraz ruszyć do przodu.
Grzeszna miłość
reżyseria:
USA/Francja, 2001
Meksyk, wiek XIX. Luis Vargas (Antonio Banderas) jest zamożnym przedsiębiorcą, który planuje małżeństwo z rozsądku. Jego korespondencyjną wybranką zostaje tajemnicza Amerykanka, Julia (Angelina Jolie).
thriller
Grzeszna miłość
4,3 5 1 6