PREMIERA

2011.09.21

CANAL+ PREMIUM

Grzesznik

Izrael/Polska, 2009

gatunek: blok filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

Zapraszamy na oparty na prawdziwych wydarzeniach film o kuszeniu.

GRZESZNIK
(Sinner)
Izrael, 2009, 28'
reżyseria: Meni Philip


"Grzesznik" został oparty na prawdziwych wydarzeniach. Jest to historia trzynastoletniego Yotama, uczącego się w ortodoksyjnej żydowskiej szkole z internatem. Chłopiec, będąc w okresie dojrzewania, nie potrafi zapanować nad emocjami i pragnieniami. Starając się zrozumieć zachodzące w nim zmiany, zwraca się po pomoc do nauczyciela i opiekuna, rabina. Ten nadużywa jednak swojej pozycji i zaufania, którym obdarzył go Yotam. Chłopiec znajduje się w pułapce, a wśród otoczenia spotyka go jedynie milczenie.
Zwycięzca Prix UIP na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2009 roku oraz zdobywca nominacji do nagrody European Film Awards dla najlepszego filmu krótkometrażowego.


B-1033
Polska, 2009, 5'
reżyseria: Paweł Kryszak


Film jest zapisem eksperymentu naukowego, któremu poddawana jest młoda kobieta zamknięta z niemowlęciem w więziennej celi. Dziewczyna nie może znieść nieustającego płaczu dziecka. Zarejestrowane wydarzenia ogląda anonimowy urzędnik. "B-1033" w uniwersalny sposób pokazuje bezsilność człowieka w zetknięciu z wszechmocnym systemem.
Grzesznik
Izrael/Polska, 2009
Zapraszamy na oparty na prawdziwych wydarzeniach film o kuszeniu.
blok filmów krótkometrażowych
Grzesznik