Universal

PREMIERA

2013.02.03

CANAL+ PREMIUM

Hamlet 2

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Niespełniony aktor Dana Marschz (Steve Coogan) zostaje nauczycielem zajęć teatralnych w cieszącym się nie najlepszą opinią liceum w Tuscon w stanie Arizona. Na miejscu okazuje się, że jego uczniowie przypominają raczej gangsterów, niż przyszłych aktorów.

Zdeterminowany Marschz postanawia porwać się ze swymi podopiecznymi na wielkie przedsięwzięcie - realizację własnej sztuki, kontynuacji szekspirowskiego "Hamleta". Nauczyciel jest gotów zupełnie pogwałcić literacki oryginał, wprowadzić do niego postać Jezusa oraz cały szereg niepoprawnych politycznie treści. Wystawieniu kontrowersyjnej sztuki sprzeciwia się dyrektor szkoły (Marshall Bell). Do tego żona Dana, Brie (Catherine Keener), rzuca go, informując, że jest bezpłodny. Bliskiego załamania nauczyciela podtrzymują na duchu uczniowie gotowi zrealizować przedstawienie bez względu na wszystko.

Reżyserowi ANDREW FLEMINGOWI próbował sił w różnych gatunkach filmowych. Filmowiec debiutował przed ćwierćwieczem jako twórca brutalnego horroru "Nocne koszmary", by w kolejnych latach podpisać się m.in. pod dramatem romantycznym "Ich troje", polityczną satyrą "Dick" oraz obrazem familijnym "Nancy Drew i tajemnice Hollywood". Żaden z jego filmów nie był jednak tak kontrowersyjny, jak zwariowana i nieprzewidywalna produkcja "Hamlet 2". To opowieść o nieudolnym aktorze, który z grupą trudnej młodzieży na przekór przeciwnościom losu wystawia ekscentryczną sztukę. - Nauczyciele aktorstwa są zawsze stuknięci - przekonywał Fleming. - W każdej szkole znajdzie się jakiś szalony, niekonwencjonalny i na swój sposób żałosny belfer. Ostatecznie jednak przekonuje nas on do siebie bardziej, niż inni, bo potrafi uzmysłowić nam jak smutne bywają ludzkie wysiłki. Realizując "Hamleta 2", Fleming połączył siły ze scenarzystką Pam Brady, wieloletnią współpracowniczką Treya Parkera i Matta Stone'a przy kultowym serialu "Miasteczko South Park". Sam fakt zaangażowania jej w produkcję mógł być gwarantem wyjątkowo ciętej satyry i niepokornego humoru. - "Hamlet 2" jest dynamiczny, rozbrajająco głupawy i bardzo, bardzo żywiołowy - pisał o filmie recenzent "Entertainment Weekly" Owen Gleiberman. - Przygotujcie się na musical w zupełnie wariackiej odsłonie. Ruthe Stein z "San Francisco Chronicle" dodawała zaś, że dzieło Fleminga może się poszczycić "satyrą i inteligencją, jakie niedostępne są wakacyjnym komedyjkom". Niewątpliwym atutem filmu jest również skompletowana przez twórców obsada, w której znaleźli się: Steve Coogan ("Kawa i papierosy", "Jaja w tropikach", "Policja zastępcza"), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za występy w "Być jak John Malkovich" i "Capote"), Amy Poehler ("Baby Mama", "Babskie wakacje", znana też z cyklicznego programu satyrycznego "Saturday Night Live"), Elizabeth Shue (nominowana do Oscara za rolę w "Zostawić Las Vegas") i David Arquette (cykl "Krzyk" Wesa Cravena).


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

szymon_212

Bardzo ciekawy film.

gonia1708

Mnie niestety nie urzekła ta komedia :(

Jacekturysta

Spodziewałem się popłuczyn,a dostałem zaj...komedie. Nieźle się uśmiałem. Polecam gorąco.
Hamlet 2
reżyseria:
USA, 2008
Niespełniony aktor Dana Marschz (Steve Coogan) zostaje nauczycielem zajęć teatralnych w cieszącym się nie najlepszą opinią liceum w Tuscon w stanie Arizona. Na miejscu okazuje się, że jego uczniowie przypominają raczej gangsterów, niż przyszłych aktorów.
komedia
Hamlet 2
3,7 5 1 7