PREMIERA

2006.10.06

CANAL+ PREMIUM

HAPPY END

Nowhere to Go But Up/ Happy End

USA/Francja/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Val Chipzik (Audrey Tautou) jest młodą aktorką. Z dnia na dzień postanawia opuścić rodzinną Francję i poszukać szczęścia za Oceanem. Nowy Jork nie czeka jednak na nią z otwartymi ramionami.

Choć nie zna tu nikogo, wrodzony optymizm pomaga jej jednak przetrwać pierwsze trudne chwile. Nie bez kłopotów znajduje niewielkie mieszkanie. Jej skromne lokum sąsiaduje z okazałym domem młodego pisarza, Jacka (Justin Theroux). Mężczyzna jest całkowitym przeciwieństwem energicznej Francuzki. Pełnego cynizmu pisarza drażni optymizm Val, jej pewność siebie i niezłomna wiara, że tuż za rogiem czeka na nią kariera i wielka miłość. W końcu pełen rezerwy Jack próbuje spojrzeć na świat jej oczami i odkrywa w swojej sąsiadce atrakcyjną kobietę.

Reżyser i scenarzysta "Happy Endu", AMOS KOLLEK, pochodzi z Izraela. W show-biznesie zadebiutował najpierw jako pisarz, a potem aktor, scenarzysta i producent ("Al Tishali Im Ani Ohev" Barbary Noble). Debiutem reżyserskim Kolleka była zrealizowana w połowie lat 80. komedia "Goodbye, New York". Nakręcił później m.in. nagradzane na festiwalach: "Forever, Lulu", "Rosyjską ruletkę", "Sue" (FIPRESCI i Nagroda Jury Ekumenicznego na MFF w Berlinie) i "Fast Food Fast Women" (Nagroda Jury Ekumenicznego na MFF w Cannes). "Happy End" kręcono w Nowym Jorku.

Rolę Val powierzono jednej z najbardziej utalentowanych francuskich aktorek młodego pokolenia, Audrey Tautou. Niezapomniana Amelia z filmu Jean-Pierre'a Jeuneta jest laureatką Cezara za kreację w "Venus beaute" i była już kilkakrotnie nominowana do tej prestiżowej nagrody. Zagrała w takich filmach, jak: "Bóg jest wielki, a ja malutka", "Smak życia", "Kocha... Nie kocha!", "Bardzo długie zaręczyny" i "Kod da Vinci". Amerykanin Justin Theroux pamiętany jest z produkcji "American Psycho", "Mulholland Drive", "Starsza pani musi zniknąć", "Miami Vice" oraz seriali "Seks w wielkim mieście", "Agentka o stu twarzach" i "Sześć stóp pod ziemią". W roli drugoplanowej pojawia się nominowana do Oscara za "Strzały na Broadwayu" Jennifer Tilly ("Ucieczka gangstera", "Narzeczona laleczki Chucky","Idealnie niedobrana para").

WASZE OPINIE

ferko

najgorzej zagral Amos Kollek doniczego!!!!!!!!!!!!!!!1
HAPPY END
reżyseria:
USA/Francja/Niemcy, 2003
Val Chipzik (Audrey Tautou) jest młodą aktorką. Z dnia na dzień postanawia opuścić rodzinną Francję i poszukać szczęścia za Oceanem. Nowy Jork nie czeka jednak na nią z otwartymi ramionami.
komedia romantyczna
HAPPY END
3,5 5 1 6