PREMIERA

2005.09.21

CANAL+ PREMIUM

HAZARDZISTA

Owning Mahowny

Kanada/Wlk. Brytania, 2003

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Film oparty na faktach. Początek lat 80., Toronto. Dan Mahowny to młody pracownik Canadian Imperial Bank of Commerce. Jego kariera rozwija się błyskawicznie - już w wieku 24 lat awansuje na stanowisko zastępcy dyrektora działu.

Inteligentny, zrównoważony i nieco nieśmiały Dan (Philip Seymour Hoffman) ma coraz mniej czasu dla swojej dziewczyny Belindy (Minnie Driver), która ciągłą nieobecność narzeczonego tłumaczy jego pracoholizmem. W rzeczywistości jednak Dan każdą wolną chwilę poświęca swojej obsesyjnej pasji. Od 12 roku życia jest hazardzistą. Przyjemność sprawia mu sama gra, a nie nagroda, więc choć sporo wygrywa, pogrąża się w długach. O zwrot pieniędzy upomina się w końcu jego bukmacher Frank Perlin (Maury Chaykin). Dan odwiedza też często kasyno Victora Fossa (John Hurt), gdzie coraz więcej przegrywa. By pokryć rosnące długi, zaczyna dokonywać oszustw w księgowości swojego oddziału.

"Hazardzista" to ekranizacja bestsellerowej powieści "Stung" Gary'ego Rossa. Dziennikarz osnuł ją na podstawie rozmów z prawdziwym bohaterem, który dziś - po odsiedzeniu kilku lat więzienia - jest konsultantem firmy wykrywającej defraudacje. Film jest drugą pełnometrażową produkcją w dorobku, RICHARDA KWIETNIOWSKIEGO, którego debiut - "Miłość i śmierć na Long Island" - zdobył w 1997 roku nagrodę na MFF w Cannes. W postać Dana Mahowny'ego wcielił się Philip Seymour Hoffman. W "Hazardziście" partnerują mu nominowana do Oscara za "Buntownika z wyboru" Minnie Driver i John Hurt ("Człowiek słoń", "Bandyta"), który pracował już z reżyserem na planie jego debiutu.

WASZE OPINIE

Sobri

Film dla księgowych.......

Thor

Jak dla mnie bomba film, wszysci ci ktorzy lubia casyna jak i obstawianie u bukmacherow powinni koniecznie go obejrzec !!! Ja lubie bukmacherswo, podazam wytrwale za beri pl i mam nadzieje ze nie skoncze jak glowny bohater tego filmu ;-)
A ty DJ nie dosc ze nie znasz sie na meczach to jeszcze na filmach !!

djsosna

Nie jest to arcydzieło, rzekłbym nawet film nudny. Jest jednak pare ciekawych scen które ratują całość jak chociażby kiedy rozmawiają dwaj pracownicy kasyna -"Wygrał 9mln,wiesz co się stanie jak teraz wyjdzie?" -"Znam takich jak on,zaufaj mi..nie wyjdzie" i faktycznie bohater nie wyszedł aż do 6rano kiedy starczyło mu już tylko na taxówke ;) Reasumując,nie polecam filmu przypadkowym widzom bo się zanudzą na śmierć,ale jeśli interesują cie kasyna to możesz śmiało obejrzeć "hazardziste"
HAZARDZISTA
Kanada/Wlk. Brytania, 2003
Film oparty na faktach. Początek lat 80., Toronto. Dan Mahowny to młody pracownik Canadian Imperial Bank of Commerce. Jego kariera rozwija się błyskawicznie - już w wieku 24 lat awansuje na stanowisko zastępcy dyrektora działu.
thriller
HAZARDZISTA
3,8 5 1 50