PREMIERA

2011.10.15

CANAL+ PREMIUM

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie

L'arnacoeur (Heartbreaker)

Francja/Monako, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzydziestoletni Alex Lippi (Romain Duris) świadczy płatne usługi, polegające na rozbijaniu nieudanych związków damsko-męskich, uwodząc zaślepione miłością kobiety i otwierając im oczy.

Zmyślne kryjówki, podsłuchy, fałszywa tożsamość, zniewalający uśmiech, każdy sposób jest dobry, aby wypełnić powierzone zadanie. Przez dziesięć lat kariery zawodowej ani razu nie poniósł porażki. W pracy pomaga mu siostra Melanie (Julie Ferrier) i nieco zwariowany szwagier Marc (Francois Damiens), który marzy o karierze kierowcy rajdowego. Gdy firma przeżywa kłopoty finansowe, Aleks przyjmuje zlecenie wbrew własnej etyce, w myśl której rozbija tylko pary, w których kobieta jest nieszczęśliwa. Zleceniodawcą jest krezus z branży kwiatowej Van Der Becq (Jacques Frantz), który nie chce dopuścić do ślubu córki. Juliette Van De Becq (Vanessa Paradise) jest młodą, wolną i niezależną kobietą, dziedziczką wielkiej fortuny. Ma poślubić Jonathana Alcotta (Andrew Lincoln), przystojnego, wykształconego i bogatego Anglika. Alex ma odwieść zakochaną dziewczynę od ślubu, który ma się odbyć już za 10 dni.

"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" to debiut kinowy PASCALA CHAUMEILA, który ma w dorobku dwie krótkometrażówki, realizację sitcomów oraz filmów i seriali telewizyjnych. Asystował też jako drugi reżyser na planach filmów Luca Bessona ("Leon Zawodowiec", "Piaty element" i "Joanna d'Arc"). Autorem pomysłu na "heartbreakera" jest producent Laurent Zeitoun ("Układ idealny", "Baby Love"), a scenariusz powstał we współpracy z Jeremym Donerem i Yoannem Grombem. W tytułowej roli występuje Romain Duris ("Gadjo Dilo", "Być może", "Arsene Lupin", "W rytmie serca"), który nigdy nie studiował aktorstwa, a w ciągu 15 lat zagrał w 33 pełnometrażowych filmach. Niewysoki mężczyzna o aparycji niegrzecznego chłopca, z krzywym zgryzem i obowiązkowym kilkudniowym zarostem jest uosobieniem współczesnego Francuza. "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" odbiega od stylistyki, do której ostatnio przywykł Duris. Alex Lippi to cynik i kombinator, który traktuje miłość jak partię szachów. Łka na zawołanie, udaje wrażliwca, przebiera się, mówi w obcych językach, tańczy, gotuje i dokonuje kaskaderskich wyczynów. Jednym słowem spełnia indywidualne marzenia kobiet. A jednak kreując postać głównego bohatera, Romain Duris chciał, aby Alex nie był postrzegany tylko jako agent 007 podrywu. Starał się zdobyć dla niego cień współczucia pokazując, że życie jego uczuciowe nie jest godne pozazdroszczenia. Na ekranie partneruje mu piosenkarka i modelka, laureatka Cezara ("Białe małżeństwo") Vanessa Paradis ("Jak kochają czarownice", "Dziewczyna dla dwóch", "Dziewczyna na moście"), która już jako 14-latka zasłynęła światowym przebojem "Joe le taxi". Współpracowała m.in. z Sergem Gainsbourgiem i Lennym Kravitzem. W latach 90. była twarzą domu mody Chanel, a od ponad dekady jest życiową partnerką Johnny'ego Deppa, z którym ma dwoje dzieci. Chociaż kariera aktorska nie jest dla niej priorytetem, zazwyczaj zbiera pozytywne opinie krytyków. Wcielając się w postać 30-letniej panny Van De Becq nadała bohaterce cechy autorytarne. Juliette jest inteligentna, niezależna finansowo, wysportowana i elegancka, ma poczucie wyższości, upodobanie do wygody i luksusu. To zadufana w sobie i na pozór zimna, pełna dystansu bizneswoman. Siostra Aleksa, Melanie, w interpretacji Julie Ferrier ("Bazyl. Człowiek z kulą w głowie", "Niebo nad Paryżem") ma poczucie humoru, wrodzoną inteligencję, jest energiczna, wytrwała i przebiegła. Jej ekranowy mąż to doświadczony informatyk, którego pasją jest wcielanie się w różne osoby. W tej roli występuje belgijski aktor François Damiens ("Taxi 4", "Mikołajek", "Nic do oclenia").

"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" został uhonorowany 5 nominacjami do Cezara w kategorii: najlepszy film, najlepszy aktor (Romain Duris), najlepszy aktor drugoplanowy (François Damiens), najlepsza aktorka drugoplanowa (Julie Ferrier) oraz najlepszy film debiutancki. Romain Duris otrzymał też nominację do nagrody Satelita w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

WASZE OPINIE

szymon_212

Jak dla mnie to ten film był bardziej ciekawszy, niż film Nasz bezlitosny świat. Film Heart breaker: licencja na uwodzenia, jest fajnym oraz ciekawym filmem. Moja ocena to 10.

tufta

To kolejny film na który zagłosuje w tym miesiącu.Nie ukrywam ,że lubie rozkochiwać kobiety w sobie by potem je porzucać.Mam do tego predyspozycje wizualne.Np.gdy wchodzę do autobusu to wszystkie kobiety zaraz piszczą.Taki jestem urokliwy.Kiedyś walnę sobie zdjęcie na awatarze to zobaczycie jaki przystojniak ze mnie.Ale dosyć o mnie,wracam do mojej recenzji o filmie.Nie jestem zawodowym recenzentem ale kórne swoje zdanie mam na temat tego co widziałem.A widziałem dobrą komedie na poziomie.Wiedziełem że naszemu rozbójnikowi powinie się noga i w końcu się zakocha.Tak już to bywa.Skończyłem recenzje:-) Dobry jestem,powinni mnie zatrudnić w miesięczniku film jako recenzenta filmów.Zaraz sprzedaż by spadła

zalogowany

Mnie też się podobało. Przyjemna niespodzianka.
Heartbreaker. Licencja na uwodzenie
reżyseria:
Francja/Monako, 2010
Trzydziestoletni Alex Lippi (Romain Duris) świadczy płatne usługi, polegające na rozbijaniu nieudanych związków damsko-męskich, uwodząc zaślepione miłością kobiety i otwierając im oczy.
komedia romantyczna
Heartbreaker. Licencja na uwodzenie
3,9 5 1 10