Universal

PREMIERA

2009.12.05

CANAL+ PREMIUM

Hellboy: Złota armia

Hellboy II: The Golden Army

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Brawurowo zrealizowana przez twórcę "Labiryntu Fauna" kontynuacja przygód nieustraszonego Hellboya - superbohatera z komiksów Mike'a Mignoli.

Gdy zostaje zerwany rozejm pomiędzy światem ludzi i elfów, a z wygnania powraca książę elfów Nuada (Luke Goss), do obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami Hellboya (Ron Perlman) zwracają się z prośbą o pomoc pracownicy tajnego Biura ds. Badań Paranormalnych i Obrony. Wspierany przez armię niesamowitych, mechanicznych stworów Nuada dąży do odzyskania korony i przejęcia władzy nad światem. Hellboy nie ma wyjścia - musi stanąć do walki ze złem i ocalić ludzkość przed zagładą.

Znakomicie przyjęta przez widzów i krytyków ekranizacja komiksu o przygodach czerwonego superbohatera. Twórcą obu części filmu jest nominowany do Oscara za wizjonerski "Labirynt Fauna" meksykański reżyser GUILLERMO DEL TORO (także: "Cronos", "Kręgosłup diabła", "Blade: Wieczny łowca II"). "Hellboy: Złota armia" to brawurowa mieszanka elementów kina akcji i fantasy, pełna oszałamiających efektów specjalnych, widowiskowych scen walk i oryginalnych pomysłów wizualnych (zdjęcia zdobywcy Oscara Guillermo Navarro - "Od zmierzchu do świtu", "Labirynt Fauna"). Recenzenci obrazu podkreślali, że Del Toro po raz kolejny dowiódł swej niezwykłej wyobraźni, dzięki której udało mu się wykreować na ekranie mroczny, baśniowy świat, zaludniony przez dziesiątki niesamowitych postaci. W roli Hellboya ponownie wystąpił charyzmatyczny brzydal Ron Perlman ("Imię róży", "Miasto zaginionych dzieci", "Obcy: Przebudzenie"), zdobywca Złotego Globu za pierwszoplanową kreację w serialu "Piękna i bestia. Partnerują mu m.in. Selma Blair ("Szkoła uwodzenia", "Ostrożnie z dziewczynami", "Hellboy"), Doug Jones ("Powrót Batmana", "Labirynt Fauna", "Hellboy"), Luke Goss ("Blade: Wieczny łowca II", "Ja, twardziel", "Jedna noc z królem") oraz dwukrotnie nominowany do Oscara John Hurt ("Człowiek słoń", "Shooting Dogs", "V jak vendetta"). Autorem muzyki jest zdobywca czterech nominacji do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, Danny Elfman ("Faceci w czerni", "Buntownik z wyboru", "Obywatel Milk"). Produkcja była nominowana do Oscara za najlepszą charakteryzację, otrzymała też Saturna dla najlepszego horroru i aktorskie nominacje do Nagród MTV.

WASZE OPINIE

pudelek;*****

ale super już w sobotę go obejże po raz 4
[:-)]

pudelek

uwielbiam ten film...uwielbiałam go jeszcze zanim wszedł do kin.....jest niesamowity..[;-)]

Frąc

Jeden z tych filmów, które naprawdę warto zobaczyć. Szczególnie jeżeli ktoś jest fanem komiksu. Drugi po Mrocznym rycerzu najlepszy film tego typu w tym roku.
Główny bohater i jego kompani są tacy niezwykli, że aż fascynujący. Z zaciekawieniem towarzyszy się im przygodom. I chociaż można się domyślić, jak to się wszystko skończy, tutaj jest to nieważne. Charakteryzacja oraz efekty specjalne na wysokim poziomie. Do tego dobrze dobrana muzyka. Nic tylko oglądać, i to nie raz.
Hellboy: Złota armia
reżyseria:
USA, 2008
Brawurowo zrealizowana przez twórcę "Labiryntu Fauna" kontynuacja przygód nieustraszonego Hellboya - superbohatera z komiksów Mike'a Mignoli.
film akcji
Hellboy: Złota armia
4,3 5 1 45