PREMIERA

2011.08.17

CANAL+ PREMIUM

Hezarfen

gatunek: blok filmów krótkometrażowych

Ocena filmu

0.00

Opis

W skład SuperDeseru w środę, 17 sierpnia wejdą dwa filmy krótkometrażowe

HEZARFEN
Francja, 2009, 3'
reżyseria: Tolga Ari, Romain Blanchet, Chung-Yu Huang, Remy Hurlin

Animowany film, którego akcja toczy się w 1632 roku w Turcji. Opowiada komediową wersję legendy o obywatelu Stambułu, który przy pomocy sztucznych skrzydeł odbył pierwszy lot w historii ludzkości. Hezarfen wspina się na 63-metrową wieżę Galata z zamiarem odbycia lotu. Jego wyczyn obserwuje zaciekawiony tłum mieszczan. W ostatniej chwili bohaterowi puszczają nerwy, co wywołuje zabawny łańcuch zdarzeń.

GDZIE JEST KIM BASINGER?

(Donde Esta Kim Basinger?)
Francja, 2009, 28'
reżyseria: Edouard Deluc


Bracia Antoine i Marcus przylatują do Buenos Aires na ślub kuzyna. Planują przyjemnie spędzić czas w Argentynie, jednak Antoine nie potrafi zapomnieć o niedawnym rozstaniu z ukochaną. Marcus nie zamierza ulec depresyjnemu nastrojowi brata. Zabiera go na spacer po mieście, gdzie według przewodnika znajdą największą atrakcję Buenos Aires - piękne i pociągające kobiety.
Film nominowany do Cezara 2010. Zdobył Grand Prix na festiwalu w Clermont-Ferrand w 2010 roku, nagrodę dla najlepszego filmu na Flickerfest International Short Film Festival 2011 oraz Nagrodę Jury Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych na 50. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Hezarfen
W skład SuperDeseru w środę, 17 sierpnia wejdą dwa filmy krótkometrażowe
blok filmów krótkometrażowych
Hezarfen