PREMIERA

2004.04.10

CANAL+ PREMIUM

HITLER

Hitler: The Rise Of Evil

Kanada/USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat historyczny

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Filmowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w nowożytnej historii świata, Adolfie Hitlerze (Robert Carlyle). Śledzimy jego losy od czasów dzieciństwa, poprzez karierę w niemieckiej partii narodowosocjalistycznej, aż do zdobycia władzy nad Niemcami.

Film Christiana Duguay'a prezentuje historyczne i społeczne tło politycznego sukcesu nazistów - rozgoryczone i zubożałe Niemcy po przegranej I wojnie światowej. Na tym podłożu znakomite warunki rozwoju miała polityczna misja Hitlera, koncentrująca się na nienawiści do Żydów. Ideologia, która doprowadziła do Holocaustu i II wojny światowej, zakończyła życie Hitlera i wielu milionów jego ofiar. Ale film Duguay'a to też opowieść o zwykłych Niemcach, którzy żyli w tamtych czasach. Takich jak dziennikarz Fritz Gerlich (Matthew Modine), który starał się przekonać swych współobywateli, że Hitler jest niebezpieczny i należy powstrzymać jego polityczny apetyt czy małżeństwo Ernsta i Heleny Hanfstaengli (Liev Schreiber i Julianna Margulies), których związek powoli rozpadał się z powodu odmiennych poglądów na sukcesy nazistów.

Reżyserem "Hitlera" jest Kanadyjczyk CHRISTIAN DUGUAY, znany głównie z realizacji telewizyjnych. W polskich kinach mogliśmy oglądać jego "The Art Of War - Zasady walki" z udziałem Wesley'a Snipesa i żony reżysera - polskiej aktorki Liliany Komorowskiej, która pojawia się również w "Hitlerze". Oprócz Roberta Carlyle'a ("Ksiądz", "Trainspotting", "Goło i wesoło", "Świat to za mało") grającego rolę tytułową w filmie wystąpili tak znani aktorzy jak Stockard Channing ("Szósty stopień oddalenia", "Dym", "Rozwód po francusku"), Matthew Modine ("Ptasiek", "Full Metal Jacket", "Rozwód po francusku"), Peter O'Toole ("Lawrence z Arabii", "Lew w zimie", "Ostatni cesarz"), Liev Schreiber ("Okup", trzy części "Krzyku", "Suma wszystkich strachów") i Julianna Margulies ("Bracia Newton", serial "Ostry dyżur"). Scenografię do "Hitlera" przygotował pracujący od wielu lat w Hollywood polski filmowiec Marek Dobrowolski ("Sami swoi", "Potop", "Bohater ostatniej akcji"). Za pracę przy tej produkcji Dobrowolski wraz z całym zespołem odpowiedzialnym za scenografię został wyróżniony nagrodą Emmy. Tę samą nagrodę "Hitler" otrzymał również za montaż dźwięku (był nominowany w kilku kategoriach, m.in. jako najlepszy mini-serial).

WASZE OPINIE

LUKASZ

ok 2 czesc luknieta diametralnie inna ale POLECAM

lukasz

film elektryzujacy wlasnie skonczylem 1 czesc zaraz druga qrcze rano bede mial klopot ze wstaniem

heinz (kojazyc z ketchupem)

Dla mnie film ok A co do "szczura" w roli głównej to jase to b.dobry aktor i zagrał rewelka !!
HITLER
reżyseria:
Kanada/USA, 2003
Filmowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w nowożytnej historii świata, Adolfie Hitlerze (Robert Carlyle). Śledzimy jego losy od czasów dzieciństwa, poprzez karierę w niemieckiej partii narodowosocjalistycznej, aż do zdobycia władzy nad Niemcami.
dramat historyczny
HITLER
4,2 5 1 20