Fox

PREMIERA

2009.06.05

CANAL+ PREMIUM

HITMAN

Francja/USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czarny garnitur, biała koszula, czerwony krawat, ogolona głowa i kod kreskowy na niej, to znaki szczególne bezimiennego agenta 47 (Timothy Olyphant). Przystojny, charyzmatyczny mężczyzna jest wychowankiem ICA, międzynarodowej agencji, kształcącej płatnych zabójców.

Agent 47 dorastał wśród ludzi niezwykle religijnych, a umiejętności zdobywał od małego, ćwicząc posługiwanie się nożem, strzelanie z broni palnej różnego kalibru i bezszelestne podkradanie się do ofiary. Po latach intensywnego kształcenia jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Jest szybki, cichy, lojalny i bezbłędny. Jest w stanie wykonać każde zadanie w każdym zakątku świata. Niemalże pozbawiony typowo ludzkich odruchów, specjalizuje się w cichych egzekucjach. Nie zostawia po sobie śladów, nie ma rodzincy i nie zadaje pytań. Zabójca doskonały, ścigany przez Interpol, wywiady kilku państw i profesjonalnych killerów, jak duch wymyka się z pułapek. Tymczasem ICA zleca mu zlikwidowanie pewnego prominentnego rosyjskiego polityka. W Sankt Petersburgu z odległości 4 kilometrów oddaje precyzyjny strzał do Michaiła Belikowa. Operacja kończy się pomyślnie, ale po wykonaniu zadania 47 dowiaduje się, że ktoś go widział. Świadkiem okazuje się Nika Boronina (Olga Kurylenko), piękna rosyjska prostytutka z wyższych sfer. Spotkanie z nią wywraca uporządkowane życie agenta do góry nogami.

Agent 47 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów gier komputerowych. Narodził się w 2002 roku w grze "Hitman: Codename 47", która połączyła klasyczną akcję z logicznymi zagadkami i taktyczną strzelaniną. "Hitman" jest drugim filmem XAVIERA GENSA ("Frontier(s)"), który upodobnił swoje dzieło do współczesnego komiksu pełnego symboliki religijnej. Gens jest zapalonym fanem gier wideo. Jako entuzjasta "Hitmana" chciał, aby film był maksymalnie wierny grze, jej duchowi i specyficznemu stylowi. "W "Hitmanie" urzekła mnie różnorodność postaci i szczególna atmosfera - plastyczny świat, w którym osadzony jest nasz film" - mówi reżyser. "To idealne tło dla czegoś naprawdę mrocznego, połączenia thrillera i kina akcji. Chciałem zadowolić zarówno fanów gier wideo, jak i widownię kinową i ofiarować im współczesny western, ale w tonacji gotyckiej z odrobiną poezji. Jest w tym filmie dużo emocji i mocnej akcji." Timothy Olyphant przyznał, że przyjął główną rolę ze względu na Gensa. "Xavier jest prawdziwym kinofilem" - mówi aktor. "Siedział i gadał o tym, jaki to będzie film i jak bardzo będzie mi leżał, że w końcu nie tylko mnie przekonał, ale i sprawił, że nie mogłem przestać myśleć o tym projekcie".

Producentami filmu są Pierre-Ange Le Pogam, Charles Gordon oraz Adrian Askarieh, scenariusz napisał Skip Woods ("Kod dostępu"), zaś scenografię zaprojektował laureat Cezara za "Indochiny" Jacques Bufnoir. Olyphantowi w filmie partneruje Dougray Scott ("Mission: Impossible 2", serial "Gotowe na wszystko"), Olga Kurylenko ("Kocham Paryż"), Robert Knepper (serial "Skazany na śmierć"), Ulrich Thomsen ("Festen"), Henry Ian Cusick (serial "Zagubieni") i Michael Offei ("Casino Royale").

WASZE OPINIE

Pio

Naprawdę dobra ekranizacja legendarnej gry. Film przypadł mi do gustu i z chęcią obejrzałbym kolejne części, o ile takowe będą. Moja ocena 9/10 Polecam

BeruZadra

Nie wiedziałam, czego się po filmie spodziewać ani oczekiwać, bo "Hitmana"-gry nie znam a recenzji nie czytam ogólnie, ale sam film okazał się filmem przyjemnym.
W przeciwieństwie do większości filmowych adaptacji gier komputerowych "Hitman" okazał się całkiem do rzeczy. Zgrabna konstrukcja, interesująco podana plus odrobina subtelnego dowcipu. Jak dla mnie "Hitman" jest filmem dobrym i można chcieć obejrzeć go po raz kolejny. W jakiś pokrętny sposób poczułam się usatysfakcjonowana. Duża rzecz.

szymon_212

Dla mnie film był świetny. Moja ocena to powyzej 10, a nawet 20. Ocena 22.
HITMAN
reżyseria:
Francja/USA, 2007
Czarny garnitur, biała koszula, czerwony krawat, ogolona głowa i kod kreskowy na niej, to znaki szczególne bezimiennego agenta 47 (Timothy Olyphant). Przystojny, charyzmatyczny mężczyzna jest wychowankiem ICA, międzynarodowej agencji, kształcącej płatnych zabójców.
film sensacyjny
HITMAN
4,5 5 1 92