PREMIERA

2007.03.20

CANAL+ PREMIUM

HOOLIGANS

USA/Wlk. Brytania, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat sensacyjny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Matt Buckner (Elijah Wood) jest uzdolnionym studentem dziennikarstwa na Uniwersytecie w Harvardzie. Tuż przed egzaminami końcowymi, jego współlokator wrabia go w aferę narkotykową, przez co Matt zostaje wyrzucony z uczelni.

Po tych wydarzeniach chłopak wyjeżdża do mieszkającej w Londynie siostry, Shannon (Claire Forlani). Tam poznaje Pete'a (Charlie Hunnam), będącego zagorzałym fanem drużyny West Ham United i szybko daje się wciągnąć w świat kibiców futbolu. Nowi kumple dają mu poczucie jedności, siły i pewności siebie, jakiej do tej pory mu brakowało. Ponieważ kibice nienawidzą dziennikarzy, Matt nie przyznaje się, na jakim wydziale studiował w Harvardzie. Kłamstwo to prowadzi jednak do fatalnych konsekwencji - koledzy nabierają podejrzeń, że chłopak jest dziennikarzem przebranym za szalikowca.

"Hooligans" to pierwszy pełnometrażowy film LEXI ALEXANDER, pochodzącej z Niemiec młodej reżyserki. Wcześniej Lexi zajmowała się sportem - była mistrzynią świata w karate i kickboxingu. Mając 19 lat przeniosła się do USA, gdzie rozpoczęła studia aktorskie i reżyserskie, jednocześnie pracując jako kaskaderka. W 2002 roku nakręciła dwa filmy krótkometrażowe: "Fool proof" i "Johny Flynton", za który nominowana była do Oscara. Rolę Matta zagrał Elijah Wood, młody i utalentowany aktor, znany przede wszystkim z roli Frodo Bagginsa w trylogii "Władca pierścieni" Petera Jacksona. Karierę rozpoczął już jako dziecko występując w teledysku Pauli Abdul. Ma na swoim koncie już niemal 50 ról, wśród których jest doskonały występ wraz z Christiną Ricci w filmie Anga Lee "Burza lodowa" czy rola u boku Jima Carreya i Kate Winslet w "Zakochanym bez pamięci" Michela Gondry'ego. Spośród innych filmów z jego udziałem warto wymienić "Dzień zagłady", "Czarne i białe", "Oni", "Łańcuch szczęścia", "Wszystko, czego pragnę", "Środę popielcową" oraz "Sin City - Miasto grzechu".

W postać siostry Matta, Shannon, wcieliła się popularna aktorka pochodzenia brytyjskiego, Claire Forlani pamiętana z filmu "Joe Black", w którym wystąpiła u boku Anyhony'ego Hoppkinsa i Brada Pitta, a także z "Życia na krawędzi", "Szczurów z supermarketu", "Twierdzy", "Dziewczyn i chłopaków czy "Super - bohaterów". W obsadzie "Hooligans" znaleźli się również Charlie Hunnam ("Studenciaki", "Nicholas Nickleby", "Porzucona", "Wzgórze nadziei", "Ludzkie dzieci") oraz Leo Gregory ("Krwawa jazda", "Suzie Gold", "Tristan i Izolda").

WASZE OPINIE

Renu

Film dobry w warstwie narracyjnej. Nie mam nic do E Wooda, nawet dobry zabieg obsadzenie w tej roli jako amerykanina, aktora który kojarzy się pewnie masom li tylko i wyłącznie z filmami z holiłudu.

Kurcze, jednak jest tu coś w tym całym subtelnym patosem huligańskim przesyconym filmie co mi bardzo się nie podoba. Bohaterowie są pospolitymi huliganami, z prostymi wtłoczonymi często pięścią i kijem zasadami typu honor, banda, jedność i takie tam i rezyser tak to pokazuje wszystko ze odruchowo zaczynamy sie z nimi jednoczyć, sympatyzować z nimi. Precz z taką manipulacją, ja nie chcę. Dobrze że jedna z głównych postaci ginie, dobrze mu tak :)

kondziu

Świetny film, warty obejrzenia i dobrze dobrana muzyka. Polecam!

dioniz84

Jeżeli chodzi o filmy tego typu bardzo poruszył mnie Footbal Factory. Jest to film o angielskich "kibicach", dość brutalny, ale pokazuje jak silnie oddziałowuje na mlodego człowieka taka grupa. Glowny bohater ociera się o śmierć, ale i tak trwa w tym zamkniętym świecie. Polecam, choć na C+ chyba już był.
HOOLIGANS
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2005
Matt Buckner (Elijah Wood) jest uzdolnionym studentem dziennikarstwa na Uniwersytecie w Harvardzie. Tuż przed egzaminami końcowymi, jego współlokator wrabia go w aferę narkotykową, przez co Matt zostaje wyrzucony z uczelni.
dramat sensacyjny
HOOLIGANS
4,8 5 1 263