Universal

PREMIERA

2012.04.08

CANAL+ PREMIUM

HOP

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: animacja/komedia

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zet jest potomkiem Wielkanocnego Zająca, który odpowiada za dostarczanie dzieciom koszyczków wypełnionych łakociami. Młody zajączek wkrótce ma przejąć biznes po ojcu, szykującym się do zasłużonej emerytury.

Zet od dziecka był przygotowywany na tę chwilę. Spędzał długie godziny na zajęciach z malowania pisanek i produkcji smakołyków, ale teraz wcale nie pali się do objęcia sterów w fabryce słodyczy. Posiada bowiem duszę artysty i jego największym marzeniem jest kariera perkusisty. Ucieka do Hollywood, gdzie ma nadzieję wreszcie spełnić swoje sny. Błąkając się po Los Angeles, zostaje potrącony przez samochód prowadzony przez Freda (James Marsden), 30-letniego obiboka bez sprecyzowanych planów na życie. Fred najchętniej pozbyłby się uprzykrzającego mu życie zająca, ale ten nie zamierza go odstępować ani na chwilę. Wkrótce śladem uciekiniera wyrusza wysłany przez ojca oddział Różowych Beretów, mający za zadanie sprowadzić Zeta z powrotem na Wyspę Wielkanocną. Tymczasem jego nieobecność próbuje wykorzystać prawa ręka Wielkanocnego Zająca, przerośnięty kurczak Carlos, który chce przeprowadzić w fabryce słodyczy zamach stanu.

Historia wielkanocnego zajączka, który zamiast stanąć na straży tradycji, marzy o karierze rockmana, zrodziła się w głowach Cinco Paula i Kena Daurio ("Jak ukraść księżyc", "Horton słyszy Ktosia"). Jej komediowy potencjał błyskawicznie dostrzegł doświadczony producent Christopher Meledandri, dzięki któremu światło dzienne ujrzał nominowany do Złotego Globu "Jak ukraść księżyc". Meledandri zaprosił do współpracy specjalistę od łączenia animacji z filmem aktorskim TIMA HILLA. Spod ręki amerykańskiego reżysera i scenarzysty wyszły jedne z największych przebojów kina familijnego ostatnich lat, takie jak "Alvin i wiewiórki" i "Garfield 2". Jego zdaniem pomysł uczynienia głównym bohaterem filmu wielkanocnego zajączka to posunięcie nowatorskie: - "Nie wydaje mi się, by zając wielkanocny kiedykolwiek przemknął przez myśl hollywoodzkim filmowcom, podczas gdy Święty Mikołaj pojawia się na ekranach regularnie i każdy wie, kim jest i co robi" - mówi Hill.

Freda, który z braku lepszych zajęć jest gotów przejąć obowiązki wielkanocnego zająca, zagrał James Marsden, znany przede wszystkim jako mutant Cyklop z trylogii "X-Men". W polskiej wersji językowej bohater mówi głosem Pawła Ciołkosza ("Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna", "Artur ratuje gwiazdkę"). W pozostałe postacie wcielili się nie mniej doświadczeni aktorzy dubbingowi. W Zeta - Artur Pontek ("Alvin i wiewiórki", "Jak wytresować smoka"), w jego ojca Andrzej Blumenfeld ("Epoka lodowcowa"), a w roli czarnego charakteru, kurczaka Carlosa, można usłyszeć Arkadiusza Jakubika, który równie dobrze sprawdza się przed kamerą ("Wesele", Dom zły"), jak przy mikrofonie ("Madagaskar", "Załoga G"). W filmie w autoironicznej roli pojawia się gwiazdor "Słonecznego patrolu" David Hasselhoff, udowadniając że potrafi żartować z siebie samego.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

bad boy

widziałem fragment,super, kiedy będzie znowu "on
air"?

basshunter1

ten film jest super:)

gonia1708

Mi też się podobał :)))Polecam
HOP
reżyseria:
USA, 2011
Zet jest potomkiem Wielkanocnego Zająca, który odpowiada za dostarczanie dzieciom koszyczków wypełnionych łakociami. Młody zajączek wkrótce ma przejąć biznes po ojcu, szykującym się do zasłużonej emerytury.
animacja/komedia
HOP
4,9 5 1 9