PREMIERA

2009.10.14

CANAL+ PREMIUM

HOT DOG

2008

gatunek: seria filmów krótkometrażowych

czas trwania: 21 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.

Śledzi pracę najlepszych studiów produkcyjnych, jak m.in. Aardman Animation, a poprzez najbardziej prestiżowe festiwale, takie jak Cannes, Berlin, Annecy, Clermond Ferrand, Oberhausen czy Kraków, również tendencje występujące w poszczególnych krajach. Do emisji wybierane są najciekawsze i najhojniej nagradzane tytuły, zarówno fabuły, dokumenty, jak i animacje. W selekcji CANAL+ kieruje się także tematem, formą realizacji i nowatorskimi pomysłami filmowców, którzy często stawiają pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez krótki metraż.

"Hot Dog" to kolejna odsłona przygód psa, który ma bardzo dobre intencje, ale skutki jego działań są opłakane. Tym razem pies wystąpi w roli strażaka.

NAPALONY PIES
(Horn Dog)
USA, 2009, 4'31" min.
reżyseria: Bill Plympton

Najnowsza produkcja Billa Plymptona o przygodach sympatycznego czworonoga. Tym razem nasz bohater zakochuje się. Próbuje zdobyć serce swojej wybranki, ale jego zabiegi mają tragiczny finał.

PROSZĘ TRĄBIĆ
(Horn OK please)
Irlandia, 2006, 8'59" min.
reżyseria: Joel Simon

Dzień z życia taksówkarza w Bombaju, który usiłuje zarobić na wymarzony nowy samochód z klimatyzacją. Kiedy cel wydaje się być już w zasięgu ręki, traci wszystkie pieniądze i musi rozpocząć oszczędzanie od nowa.

Film wyświetlany na 90 festiwalach filmowych otrzymał 14 nagród, między innymi IFTA Award dla najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego

MARIN
(Marin/Sailor)
Francja, 2007, 7'53" min.
reżyseria: Pierre Pages, Alexandre Bernard, Damien Laurent

Animacja o losach żeglarza, który w poszukiwaniu morza przemierza łodzią na kółkach bezkresną pustynię. Zapasy wody są już na ukończeniu a upragnionego morza nadal nie widać.

Film nagrodzony za animację 3D między innymi na festiwalu Animatu w Portugalii i Animex w Wielkiej Brytanii.
HOT DOG
2008
Od początku istnienia jednym ze stałych punktów zainteresowania CANAL+ jest krótki metraż. Stacja od lat z uwagą obserwuje wszystko, co interesujące w światowej produkcji shortów.
seria filmów krótkometrażowych
HOT DOG