Paramount Pictures

PREMIERA

2008.12.22

CANAL+ PREMIUM

HOT ROD

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Rod Kimble (Andy Samberg) jest typową ofermą. Mieszka w małym miasteczku, podkochuje się w dziewczynie z sąsiedztwa, Denise (Isla Fisher) i żyje w przekonaniu, że zmarły ojciec był filmowym kaskaderem.

Gdy apodyktyczny ojczym Roda, Frank (Ian McShane) podupada na zdrowiu i potrzebny mu przeszczep serca, chłopak postanawia zdobyć pieniądze na operację, wykonując niebezpieczny numer kaskaderski - skok na skuterze przez rząd piętnastu szkolnych autobusów. Problem polega na tym, że Rod musi najpierw znaleźć fundusze na wypożyczenie pojazdów. Tymczasem do miasta powraca z college'u Denise. Jeśli Rod nie wykona karkołomnej akrobacji, grozi mu kompromitacja na oczach całego miasteczka, łącznie z ukochaną dziewczyną.

Reżyserem zwariowanej komedii "Hot Rod" jest AKIVA SCHAFFER, trzydziestoletni scenarzysta i komik, zdobywca Emmy, znany przede wszystkim jako autor skeczy do legendarnego programu "Saturday Night Live". Od 2001 roku Schaffer należy do grupy The Lonely Island, specjalizującej się w filmach komediowych, parodiach znanych piosenek i reżyserii wideoclipów. Realizacja "Hot Rod" stworzyła mu okazję do zadebiutowania w roli twórcy pełnometrażowego filmu kinowego. Młody filmowiec przeniósł więc na wielki ekran szaloną historię małomiasteczkowego kaskadera-amatora. Scenariusz wyszedł spod pióra Pam Brady, która wspólnie z Treyem Parkerem i Mattem Stone'em napisała pełnometrażową wersję "Miasteczka South Park". W komedii Schaffera wart odnotowania jest występ Sissy Spacek, laureatki Oscara i 3 Złotych Globów, która brawurowo zagrała matkę Roda.

WASZE OPINIE

Filip86

Film nie powala na kolana. 3+ Jako że jestem jednak pryszczatym nastolatkiem przed inicjacją to kilka razu się uśmiechnąłem :D
ps. do wszystkich nastolatków przed inicjacją - SEKS JEST PRZEREKLAMOWANY

Observator

Rewelacja! Pastisz kina dla nastolatków w świetnym wydaniu. Oczywiście, pod warunkiem, że jest się miłośnikiem humoru w stylu Kevina Smith'a (Sprzedawcy, Dogma i cała reszta). Nie sadzę, żeby dao się ten film oceniać pod kątem sztuki flmowej ale nie sądzę też, żeby o to twórcom chodziło. Gagi takie sobie - ale jak zrobione!!! W jakim stylu! Nostalgia za latami osiemdziesiątymi, wyśmianie kiczu, nastolatki wychowane na wczesnym MTV. Dwie rewelacyjne sceny: palenie gumy motorowerem typu "Komar" (czujecie to?! Komarkiem gumę palić?! jak byłem dzieckiem to każdy kto miał Komarka albo 'motorynke' tego własnie próbował) a druga to przygotowanie do wilkiego skoku z "Europe" w tle (bohater 'zapodaje' płytę 'Europe' i słychać 'Rock the night'). Kicz i 'obciach' z takim wyczuciem absurdu, że płakałem ze smiechu! No i motyw przewodni: facet chce zaimponować i zyskać akceptację wrednego ojczyma... Jeżeli jeszcze nie oglądaliście - polecam, ale koniecznie trzeba się wczuć w absurd a nie oczekiwać inteligentnych dialogów. Przecież to pastisz! Nie zauważyliście?

Renu

[quote dezerter napisał 28.12.2008 02:03]

Renu ! Szacun, że się przyznałeś ;-) Jeśli zdarzyło Ci się parę razy uśmiechnąć to przynajmniej jedno kryterium musisz spełniać - albo jesteś pryszczaty albo masz piętnaście lat albo jesteś przed inicjacją seksualną ;-) Chyba to ostatnie, bo kiedyś ustaliliśmy, że swoje dziecko znalazłeś w kapuście ;-)

[/quote]

Przyłapałeś mnie, ech, z każdym dniem przebywania na forum stajemy się coraz mniej anonimowi, coraz więcej intymnych rzeczy o sobie wiemy ;)
HOT ROD
reżyseria:
USA, 2007
Rod Kimble (Andy Samberg) jest typową ofermą. Mieszka w małym miasteczku, podkochuje się w dziewczynie z sąsiedztwa, Denise (Isla Fisher) i żyje w przekonaniu, że zmarły ojciec był filmowym kaskaderem.
komedia
HOT ROD
3,7 5 1 23