Fox

PREMIERA

2007.09.13

CANAL+ PREMIUM

HOT SHOTS! 2

Hot Shots! Part Deux

USA, 1993

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dalszy ciąg przygód walczącego z demonami przeszłości komandosa Toppera Harkleya (Charlie Sheen).

Topper, po ostatniej krwawej akcji, leczy duszę w buddyjskim klasztorze. Odnajduje go tam dawny dowódca, płk Walters (Richard Crenna), który przybył wraz z seksowna asystentką, Michelle (Brenda Bakke), aby namówić Toppera na kolejną akcję. Tym razem trzeba przejąć z rąk Arabów wysłaną na Bliski Wschód ekipę ratunkową, która miała odbić oddział, który z kolei pojechał do Iraku, aby uratować amerykańskich zakładników. Topper odsyła wojskową delegację z kwitkiem. Kiedy jednak dowiaduje się, że Walters wysłał na ratunek uwięzionym kolejny oddział, który znów przepadł bez wieści, postanawia wkroczyć do akcji. Nie spodziewa się, że na szlaku spotka dawną miłość Ramadę (Valeria Golino), na której brzuchu swego czasu smażył jajecznicę.

"Hot Shots!2" to kontynuacja jednej z najsłynniejszych komedii lat 90. Reżyserem obu części jest JIM ABRAHAMS, jeden z członków legendarnej spółki ZAZ, która na ekrany kin wprowadziła m.in. przełomową dla gatunku komedię "Czy leci z nami pilot". Realizatorzy "Hot Shots!2" - tak jak poprzednio - skupili się na błyskotliwym pastiszu i żonglowaniu zgranymi motywami hollywoodzkich filmów sensacyjnych.

Charlie Sheen, który po raz kolejny wciela się w rolę nieustraszonego Toppera, do filmu przygotowywał się bardzo solidnie. Aby być w dobrej formie i dobrze parodiować Sylvestra Stallone z serii "Rambo", ćwiczył codziennie 8 godzin na siłowni. Na planie "Hot Shots!2" spotkał się ze swoim ojcem, Martinem Sheenem, który u Abrahamsa parodiuje siebie z filmu "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Choć liczba zabitych sięga imponującej liczby 114, realizatorzy nie zapomnieli o "psychologicznym pogłębieniu postaci". Topper znów przeżywa miłosne rozterki, mierzy się z własnym sumieniem i traumatycznymi wspomnieniami. Towarzyszą mu dwie, konkurujące ze sobą ekranowe piękności - Valeria Golino i Brenda Bakke. Ich bohaterki - jak wszystkie kobiece postacie filmu - mają na drugie imię Rodham, co jest oczywistym ukłonem w stronę Hillary Rodham Clinton.

WASZE OPINIE

Nazaal

Film, którego nie trzeba reklamować ze względu na pierwszą część. Widać jednak pewne braki w stosunku do poprzednika, który z powodzeniem mógłby konkurować o miano najlepszej parodii wszechczasów. Scenariusz dopracowany i powalający, choć ciut za mało innowacyjny, jak to jest w przypadku filmów choćby Mela Brooksa. Brak w nich bowiem inteligentnego żartu, łatwo zauważyć, iż jest głównie nastawiony na masowy odbiór.
Ocena 4 i polecam!
HOT SHOTS! 2
reżyseria:
USA, 1993
Dalszy ciąg przygód walczącego z demonami przeszłości komandosa Toppera Harkleya (Charlie Sheen).
komedia
HOT SHOTS! 2
4,5 5 1 16