Fox

PREMIERA

2007.09.06

CANAL+ PREMIUM

HOT SHOTS!

USA, 1991

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pułkownik Topper Harley (Charlie Sheen) jest jednym z najlepszych pilotów amerykańskiej armii. Zamiast jednak odbierać wojskowe honory, spędza czas na odludziu, walcząc z koszmarami przeszłości.

Z wojska usunięto go za niesubordynację i zniszczenie kosztownego odrzutowca. Kiedy jednak okazuje się, że grupa amerykańskich żołnierzy wziętych do niewoli oczekuje wybawienia, dowództwo każe zadzwonić właśnie do Toppera. Tylko on, z jego odwagą, doświadczeniem i brawurą, może podołać karkołomnej akcji odbicia więźniów. Powodzenie operacji, której nadany zostaje kryptonim "Ospała łasica", zależy jednak nie tylko od niego. Zwłaszcza, że na miejscu okazuje się, że Topper ma w wojsku wciąż wielu wrogów. Na domiar złego sam potrzebuje pomocy psychoanalityka, bowiem nie potrafi uporać się z kompleksem ojca, również sławnego pilota, który kiedyś przypadkiem spowodował śmierć swojego przyjaciela.

"Hot Shots!" to jedna z najsłynniejszych komedii lat 90., inteligentnie parodiuje takie przeboje, jak "Tańczący z wilkami", "Top Gun", "Superman", "Przeminęło z wiatrem" czy w scenach miłosnych "9 i pół tygodnia". Jest to jednocześnie jeden z ostatnich filmów wyreżyserowanych przez JIMA ABRAHAMSA, członka spółki ZAZ, w skład której oprócz niego wchodzili bracia Jerry i David Zuckerowie. Trzej przyjaciele już podczas studiów postanowili połączyć siły twórcze i przez kilka lat prezentowali swoje specyficzne poczucie humoru we własnej grupie teatralnej nazwanej na cześć KFC - Kentucky Fried Theatre. W 1977 ukazał się ich pierwszy film, "The Kentucky Fried Movie", który w rzeczywistości był składanką nieco wulgarnych skeczy. Później dopiero wpadli na pomysł, że najlepszym sposobem na chwytliwą komedię jest wyśmianie filmowej klasyki. Tak na ekrany trafiła epokowa komedia "Czy leci z nami pilot?" (1980), która jednych oburzyła, a innych rozśmieszyła do łez. "Hot Shots!" bez wątpienia kontynuuje jej tradycję.

Główną rolę zagrał tu Charlie Sheen, zdolny i wszechstronny aktor, którego kariera załamała się na jakiś czas z powodu nałogów. Sheen, kojarzony z kinem sensacyjnym i wojennym ("Pluton"), stworzył w "Hot Shots!" niezapomnianą kreację komediową mocno osadzoną w ówczesnej rzeczywistości. W jednej ze scen mówi na przykład: "Nauczyłem się tego od Pauli Abdul", z którą podczas realizacji filmu ożenił się brat Sheena, Emilio Estevez.

WASZE OPINIE

Nazaal

Jedna z najlepszych parodii w dziejach. Bez rozpisywania - pozycja konieczna i wg mnie ciągle ciepła, więc odgrzewania nie wymaga.
Oczywiście 5. Polecam.

mka17

Zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami.Hot shots to już przestarzałe,powtarzane do znudzenia głupkowate komedie,z których mogłam się pośmiać w wieku 15 lat.

Tomii

kolejny kotlet ... wielokrotnie odgrzewany.
HOT SHOTS!
reżyseria:
USA, 1991
Pułkownik Topper Harley (Charlie Sheen) jest jednym z najlepszych pilotów amerykańskiej armii. Zamiast jednak odbierać wojskowe honory, spędza czas na odludziu, walcząc z koszmarami przeszłości.
komedia sensacyjna
HOT SHOTS!
4,2 5 1 34