PREMIERA

2004.02.21

CANAL+ PREMIUM

HRABIA MONTE CHRISTO

The Count of Monte Christo

USA/Wlk. Brytania, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 125 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Widowiskowa opowieść o miłości, zdradzie i zemście zrealizowana w iście hollywoodzkim stylu. Klasyka europejskiej literatury pióra Aleksandra Dumasa odczytana na nowo przez twórcę "Wodnego świata" i "Robin Hooda - księcia złodziei" Kevina Reynoldsa.

Francja początków XIX wieku. Edmund Dantes (James Caviezel) i Fernand Mondego (Guy Pearce) są przyjaciółmi od dziecka. Młodych żeglarzy wiele jednak różni: pierwszy jest spokojny i prostoduszny, drugi ma naturę zawistnika i intryganta. Dzieli ich też uczucie do pięknej Mercedes Iguanady (Dagmara Dominczyk) - kochają ją obaj, ale ona odwzajemnia tylko miłość Edmunda. W czasie jednej z morskich podróży przyjaciele trafiają na wyspę, na której jest więziony Napoleon Bonaparte (Alex Norton). Ten wręcza Edmundowi list prosząc o dostarczenie go jego przyjacielowi. Ta pozornie niewinna przysługa staje się pretekstem do oskarżenia młodego mężczyzny o zdradę stanu i zesłania go do ciężkiego więzienia na wyspie w zamku If. Edmund nie wie, że przyczyną jego 13-letniego koszmaru jest Ferdynand, który wkrótce po pojmaniu przyjaciela zostaje mężem Mercedes. Dla świata Edmund umiera, ale w rzeczywistości wciąż wegetuje w więziennej celi myśląc o zemście. Jedynym towarzyszem jego niedoli jest współwięzień z sąsiedniej celi - ojciec Faria (Richard Harris). Z jego pomocą Edmund przechodzi przyspieszoną i wszechstronną edukację, a w końcu ucieka z niesławnego więzienia. Faria daje mu też plan, na którym jest zaznaczone miejsce ukrycia legendarnego skarbu. Po wielu perypetiach Edmundowi udaje się go odnaleźć i od tej pory staje się bajecznie bogatym hrabią Monte Christo. Do pełni szczęścia brakuje mu już - jak sądzi - tylko jednego: zemsty na tych, którzy przed laty go skrzywdzili.

Producent Gary Barber i scenarzysta Jay Wolpert określają "Hrabiego Monte Christo" jako najwierniejszą literackiemu oryginałowi ekranizację prozy Dumasa. Duża w tym zasługa reżysera KEVINA REYNOLDSA oraz trójki młodych aktorów: Jamesa Caviezela ("Cienka czerwona linia", "Oczy anioła"), Guy'a Pearce'a ("Tajemnice Los Angeles", "Memento") i stawiającej pierwsze kroki przed kamerą Dagmary Dominczyk, z pochodzenia Polki.

WASZE OPINIE

karol

szkoda że nie macie zdjęć Richarda Harrisa bo on jest dyrektorem hogwartu z HARRY'RGO POTTERA i tylko w tym flimie go widziałem( harrym potterze) i chciałbym go zobaczyć w innych filmach no. Hrabia monte Hristo wię PROSZE hnaprawde włóżcie chociarz jedno zdjęcie lease do zobaczonka Karol pseudo : Flitwick

Sebo

mozna zauwazyc ze film duzo odbiego od ksiazki...ale nie było az tak trakicznie...chetnie zobaczyłbym pełna ekraznizacje 3-tomowej ksiazki...ale na checiach sie niestety konczy

Kermit

"Producent Gary Barber i scenarzysta Jay Wolpert określają "Hrabiego Monte Christo" jako najwierniejszą literackiemu oryginałowi ekranizację prozy Dumasa"
rany boskie!!! krew człowieka zalewa!!! To ma być wierna ekranizacja? To miała być historia zemsty, a nie jakiegoś kiczowatego romansidła! Spodoba się tylko tym, którzy nie czytali książki.
HRABIA MONTE CHRISTO
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2002
Widowiskowa opowieść o miłości, zdradzie i zemście zrealizowana w iście hollywoodzkim stylu. Klasyka europejskiej literatury pióra Aleksandra Dumasa odczytana na nowo przez twórcę "Wodnego świata" i "Robin Hooda - księcia złodziei" Kevina Reynoldsa.
film przygodowy
HRABIA MONTE CHRISTO
3,5 5 1 10