PREMIERA

2004.12.04

CANAL+ PREMIUM

HULK

The Hulk

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 133 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bruce Banner (Eric Bana) to młody, ale już uznany naukowiec pracujący nad modyfikacją ludzkiego DNA. Słynie ze swojego gwałtownego charakteru, ale za tymi negatywnymi emocjami kryje się bolesna przeszłość Bruce'a.

Życia z nim nie wytrzymuje jednak jego dziewczyna Betty Ross (Jennifer Connelly) i pewnego dnia odchodzi. Ponieważ jest jednak najbliższym współpracownikiem byłego chłopaka, bacznie śledzi jego poczynania. Podczas jednego z eksperymentów, by uratować czyjeś życie, Bruce przyjmuje na siebie śmiertelną dawkę promieniowania gamma. O dziwo wychodzi z tego cało, ale już wkrótce dają o sobie znać efekty uboczne eksperymentu: utraty świadomości i odczucie obecności we własnym ciele kogoś obcego. Tym kimś jest dysponujący nadludzką siłą Hulk - zielone monstrum, w które co pewien czas przeistacza się Bruce. Stwór ma własną wolę i nieokiełznany temperament, trudno zatem koordynować jego działania. Hulk niszczy doszczętnie nie tylko laboratorium i dom Bruce'a, ale i całą okolicę. O wyczynach potwora zaczyna być głośno i w końcu w poskromienie go zostaje zaangażowane wojsko. Tymczasem Betty zaczyna się domyślać, kim jest Hulk i jaką rolę w całej sprawie odgrywa ojciec Bruce'a (Nick Nolte). Ma jednak niewiele czasu na ocalenie ukochanego.

Postać Hulka została stworzona na początku lat 60. przez dwóch artystów: pisarza Stana Lee i plastyka Jacka Kirby'ego (autorów "Spider-Mana", "Daredevila" i "X-Menów"). Hulk po raz pierwszy pojawił się w serii komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Zyskał tak dużą popularność, że trafił do telewizji, gdzie przez kilka lat był emitowano popularny serial CBS, a potem kolejny stacji NBC. W filmie ANGA LEE przekonujące wykreowanie postaci Hulka możliwe było dzięki zastosowaniu wysoce zaawansowanej techniki produkcji (CGI-Computer Generated Imagery) i pracy rzeszy charakteryzatorów.

Uhonorowany Oscarem reżyser ("Przyczajony tygrys, ukryty smok") urodził się na Tajwanie, ale od przeszło ćwierć wieku mieszka w USA. Ma w dorobku wielokrotnie nagradzane filmy, tj.: "Przyjęcie weselne" (m.in. Złoty Niedźwiedź na MFF w Berlinie'93), "Jedz, pij kobieto, mężczyzno", "Rozważna i romantyczna" (kolejny Złoty Niedżwiedź i nominacje do Oscara), "Burza lodowa", "Przejażdżka z diabłem".

Odtwarzający rolę Hulka aktor australijskiego pochodzenia Eric Bana zyskał wcześniej uznanie publiczności i krytyki w dramacie biograficznym "Chopper" (m.in. Nagroda AIF). Wystąpił też w filmach "Helikopter w ogniu", "Troja" i "Rewolwer". Partnerują mu: laureatka Oscara za "Piękny umysł" Jennifer Connelly, Nick Nolte i Josh Lucas.

WASZE OPINIE

tom

No coz, kazdy ma jakies swoje sentymenty. Dla mnie, to wielkie wspomnienie dawnych, mlodych lat, kiedy to tylko komiksy byly jedyna przyjemnoscia w socjalistycznej Polsce. I wlasnie dla takiego sentymentu warto zobaczyc ten film. Wspanialy!

HULK

DO BANI

popey

zejdzie w tłumie, a nawet w korku!!
HULK
reżyseria:
USA, 2003
Bruce Banner (Eric Bana) to młody, ale już uznany naukowiec pracujący nad modyfikacją ludzkiego DNA. Słynie ze swojego gwałtownego charakteru, ale za tymi negatywnymi emocjami kryje się bolesna przeszłość Bruce'a.
film akcji
HULK
4,0 5 1 22