PREMIERA

2007.09.15

CANAL+ PREMIUM

HUSTLE & FLOW

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat/muzyczny

czas trwania: 122 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Djay (Terrence Howard) czuwa na "karierą" pięknej prostytutki, Noli (Taryn Manning) i pomaga spodziewającej się dziecka Shug (Taraji Henson). Marzy jednak o innym życiu. Chciałby zarabiać pieniądze na czymś innym, niż brudne interesy i kontrolowanie seksu za pieniądze.

Pewnego dnia spotyka szkolnego kumpla, Keya (Anthony Anderson), który uświadamia mu, że jedynym sposobem na wyrwanie się z rynsztoka jest kariera rapera. Za pieniądze z przemytu kupuje sprzęt i wkrótce odkrywa, że ma predyspozycje, by zdobyć szczyty list przebojów. Komponuje, rymuje i wyczekuje przybycia Skinny Blacka (Ludacris), lokalnego rapera, który podbił muzyczny rynek i wraca do rodzinnego miasta na specjalny koncert. Dla Djaya to jedyna okazja, żeby zaprezentować światu swój talent.

O "Hustle&Flow", drugim pełnometrażowym filmie CRAIGA BREWERA, stało się głośno, kiedy piosenka z filmu, słynne "It's Hard Out Here for a Pimp" ("Trudno jest tu być alfonsem"), zdobyło Oscara z kategorii najlepsza oryginalna piosenka w filmie. Prowadzący wówczas galę Jon Stewart pozwolił sobie na żart: "Uwierzycie? Martin Scorsese - zero Oscarów, piosenka o alfonsie - jeden Oscar". Krytycy docenili film Brewera nie tylko za wykonany przez Terrence'a Howarda chwytliwy przebój. "Hustle&Flow" otrzymał też m.in. dwie nagrody na festiwalu Sundance, nagrodę publiczności w Nashville oraz wiele wyróżnień za aktorską kreację Howarda, dla którego rola DJaya była niewątpliwym przełomem w karierze. Howard, z wykształcenia inżynier chemii, zawsze chciał być aktorem, a marzenia te podsycała babcia, Minnie Gentry, również aktorka. Zaczynał od niewielkich ról w serialach (m.in. "Gdzie diabeł mówi dobranoc"), a sławę przyniosła mu rola Byrona w sitcomie "Spark". Oprócz filmu Brewera najważniejsze kreacje stworzył w uhonorowanym 3 Oscarami "Mieście gniewu" Paula Haggisa oraz - również oscarowym - "Rayu" Taylora Hackforda, gdzie towarzyszył Jamie'emu Foxxowi. Na cały okres produkcji "Hustle&Flow" Howard zamieszkał w Memphis, gdzie toczy się akcja filmu. Uczył się tam akcentu i przyzwyczajał do miasta. Brewer natomiast przed rozpoczęciem zdjęć rozmawiał z ponad trzystoma tamtejszymi sutenerami, którzy przybliżyli mu realia przestępczego podziemia Ameryki.

WASZE OPINIE

hustel

bardzo dobry film według mnie... bardzo mocnie przedstawione .aż odczuwalne na własnej skórze ..dobrze przedstawione uczucia tekie jak zwycięstwo i "zawiedzenie"

Born2ball

Film przereklamowany, ale mimo wszystko warty obejrzenia. Cieszy mnie fakt, ze czarne kino coraz czesciej gosci na C+

petersmith21

Witam

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Sam nie wiem czemu oczekiwałem, że będzie to "spodziewany gniot". A tu... nic z tego. Film bardzo solidny. Niższe klasowo dzielnice przedstawiono w (chyba) realistyczny sposób. Widać w tym film takiego "zęba", którego w wielu filmach brakuje. Reżyser bardzo chciał przekazać gorycz, walkę i klęskę, która toczy ludzi żyjących w takich dzielnicach. Ale także ciekawy obraz tych, którym udało się stamtąd wyrwać. Film w kilku momentach strasznie wzruszający... Przeznaję (pod presją), że raz uścisk w gardle był dość mocno odczuwalny... ;). Polecam!

pozdrawiam
HUSTLE & FLOW
reżyseria:
USA, 2005
Djay (Terrence Howard) czuwa na "karierą" pięknej prostytutki, Noli (Taryn Manning) i pomaga spodziewającej się dziecka Shug (Taraji Henson). Marzy jednak o innym życiu. Chciałby zarabiać pieniądze na czymś innym, niż brudne interesy i kontrolowanie seksu za pieniądze.
dramat/muzyczny
HUSTLE & FLOW
4,8 5 1 37