PREMIERA

2007.01.29

CANAL+ PREMIUM

I UDERZYŁ GROM

A Sound of Thunder

USA/Niemcy/Czechy, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jest rok 2055. Charles Hatton (Ben Kingsley) jest prezesem Time Safari Incorporation w Chicago. Firma, którą zarządza przynosi ogromne zyski, gdyż jej klientami są bardzo bogaci ludzie, których stać na to, by polować na dinozaury.

Time Safari im to umożliwia, ponieważ jest w posiadaniu futurystycznego wehikułu czasu, skonstruowanego przez dr. Sonię Rand (Catherine McCormack). Dzięki jej wynalazkowi chętni, których przewodnikiem jest biolog dr Travis Ryer (Edward Burns), mogą przenieść się ponad 100 milionów lat wstecz, do Mezozoiku, i polować w warunkach, jakie panowały wtedy na Ziemi. Wyprawy odbywają się pod kilkoma bezwzględnymi warunkami: nikomu nie wolno niczego zmieniać, zabierać ze sobą w przyszłość, ani zostawiać w przeszłości, a polować można tylko na gatunki, o których wiadomo, że wyginęły w drodze ewolucji. Niestety, podczas jednej z wypraw zostaje zabity motyl, co aktywuje reakcję "powodzi czasowej", zwanej także efektem motyla. W jej wyniku współczesna Ziemia wygląda jak prehistoryczna planeta, na której straszliwe rośliny i zmutowane mordercze drapieżniki zagrażają ludziom. Travis i Sonia muszą udać się w przeszłość, by ocalić teraźniejszość.

Sir Ben Kingsley, który wcielił się w rolę chciwego prezesa korporacji Time Safari, jest laureatem Oscara i Złotego Globu za tytułową rolę Gandhiego w filmie Richarda Attenborougha. Obraz ten uchodzi za wybitny, a rola Kingsleya za majstersztyk. Aktor ma w swojej filmografii ponad 80 produkcji filmowych i telewizyjnych. Są wśród nich dwa filmy Romana Polańskiego: "Śmierć i dziewczyna" oraz "Oliver Twist". Do najbardziej znanych ról Kingsleya zaliczana jest uhonorowana m.in. European Film Award, British Independent Film Award oraz nominacją do Oscara i Złotego Globu kreacja w "Sexy Beast" Jonathana Glazera. Dwie pozostałe nominacje do Oscara Kingsley otrzymał za rolę w "Bugsy" Barry'ego Levinsona oraz za "Dom z piasku i mgły" Vadima Perelmana.

Postać dr. Travisa odtwarza Edward Burns, który w 1995 roku zadebiutował w podwójnej roli: aktora i reżysera w obrazie "Piwne rozmowy braci McMullen", bardzo ciepło przyjętym przez krytykę. Za reżyserię tego obrazu otrzymał Independent Spirit Award. Burns zagrał również u boku Roberta De Niro w "15 minut" Johna Herzfelda, w "Przekręcie doskonałym" Jamesa Foleya z Rachel Weisz i Dustinem Hoffmanem oraz w "Co za życie" u boku Angeliny Jolie. W "I uderzył grom" Burnsowi partneruje Catherine McCormack kojarzona głównie z głośnego, nagrodzonego pięcioma Oscarami i trzema nagrodami BAFTA, "Braveheart - waleczne serce" Mela Gibsona. McCormack zagrała również u boku Roberta Redforda i Brada Pitta w filmie "Zawód: szpieg" Tony'ego Scotta.

WASZE OPINIE

Giorgio

szok, beznadzieja

Ronczester

PORAŻKA, WSTYD TAKIE FILMY POKAZYWAĆ, TYM BARDZIEJ NA KANALE PREMIUM

CIASTEK1

TRAGEDIA
I UDERZYŁ GROM
reżyseria:
USA/Niemcy/Czechy, 2005
Jest rok 2055. Charles Hatton (Ben Kingsley) jest prezesem Time Safari Incorporation w Chicago. Firma, którą zarządza przynosi ogromne zyski, gdyż jej klientami są bardzo bogaci ludzie, których stać na to, by polować na dinozaury.
film akcji
I UDERZYŁ GROM
3,2 5 1 34