PREMIERA

2012.02.13

CANAL+ PREMIUM

I zapadła ciemność

And Soon the Darkness

USA/Argentyna/Francja, 2010

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/horror

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwie młode Amerykanki, Stephanie (Amber Heard) i Ellie (Odette Annable), spędzają wakacje na wycieczce rowerowej po bezdrożach Argentyny. Na ostatnią noc zatrzymują się w niewielkim miasteczku przy granicy z Paragwajem.

Po odświeżeniu się ruszają do baru, gdzie po wypiciu kilku drinków rozrywkowa Ellie wdaje się we flirt z miejscowym chłopakiem. Kiedy odrzuca zaproszenie do jego domu, mężczyzna staje się agresywny. Z pomocą dziewczynie przychodzi mieszkający w pokoju obok Amerykanin, Michael (Karl Urban). Nazajutrz rano przyjaciółki spóźniają się na jedyny autobus. W oczekiwaniu na następny oddają się lenistwu przy pobliskim wodospadzie. Gdy w wyniku sprzeczki o nocny incydent na chwilę się rozdzielają, Ellie znika bez śladu. Wezwana przez Stephanie policja nie kwapi się do działania. Równie mało pomocni okazują się mieszkańcy, którzy nie chcą z nią rozmawiać. Coś więcej o sprawie wydaje się wiedzieć kręcący się w pobliżu Michael.

"I zapadła ciemność" to debiut reżyserski MARCOSA EFRONA, będący remake'iem brytyjskiego thrillera z roku 1970. Efron, także współautor scenariusza, postarał się nadać filmowi autorski charakter. Jednocześnie nie chciał, by wprowadzone innowacje negatywnie wpłynęły na atmosferę niepokoju i zagubienia, będącą mocną stroną oryginału. "Pierwszą rzeczą, którą chciałem zachować była klarowność historii - para dziewczyn w obcym kraju, z których jedna przepada bez śladu. Nie ma tu kosmitów, nieuzasadnionej przemocy, seksu ani niczego podobnego. To była prosta, dobrze opowiedziana historia" - mówi reżyser, któremu udało się namówić producentów do rezygnacji z napisów tłumaczących rozmowy miejscowych. "Jeśli nie znasz hiszpańskiego, będziesz czuł się tak samo zagubiony jak bohaterki" - dodaje. Znalezienie młodych, atrakcyjnych, a jednocześnie zdolnych aktorek, które wcieliłyby się w amerykańskie turystki, nie nastręczało większych trudności. Znacznie trudniej było wybrać takie, w których widzowie od razu dostrzegliby najlepsze przyjaciółki. Ostatecznie postawiono na sprawdzone w kinie grozy Amber Heard, która w głównej roli debiutowała slasherem "Wszyscy kochają Mandy Lane" oraz Odette Annable, znaną z "Nienarodzonego" i "Projektu: Monster". Paniom partnerował Karl Urban, pamiętany przede wszystkim jako Eomer z drugiej i trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

tufta

Ja na moją byłą żonę nie mogłem liczyć.Gdy tylko zabierałewm się za film to ona zawsze marudziła.Stale słyszałem,że tylko oglądam te swoje głupie filmy.Raz na Piratach z karaibów ,powiedziała ,że lepiej bym do teatru poszedł zamias ogladać te beznadziejne filmy.To przelało czarę goryczy.Wstałem,ubrałem się,wziąłem stówe i ide do drzwi wyjściowych.Ona na to -A ty gdzie? Do teatru idę-odpowiedziałem i wyszedłem.To było trzy lata temu.Od tamtej pory ogladam filmy w spokoju i nie martwie się ,że mi ktoś kopare rozedrze na filmie.Mówię wam,samotność ma swoje plusy.
Wracając do filmu to chciałem powiedzieć ,że mamy u nas we wsi takiego miejcowego głupka(nie o sobie mówię:-)) który pije i pije i pije i nachlać się nie może.Kiedyś go mijałem jak leżał pod płotem.Jestem pewien ,że gdyby nie pił to by nakręcił lepszy film niż to dzieło.

zalogowany

@rass: Miałem. Nie tylko C+ na świecie.

rass

..a miałeś?. Pólmiesiąca za nami, a jedynie przyzwoite recenzje zebrała"Joanna".
P.S. ...dobrze, że choć żony mamy wyrobione filmowo. To zostało po dawnym Canale+.
I zapadła ciemność
reżyseria:
USA/Argentyna/Francja, 2010
Dwie młode Amerykanki, Stephanie (Amber Heard) i Ellie (Odette Annable), spędzają wakacje na wycieczce rowerowej po bezdrożach Argentyny. Na ostatnią noc zatrzymują się w niewielkim miasteczku przy granicy z Paragwajem.
thriller/horror
I zapadła ciemność
2,9 5 1 18