PREMIERA

2014.06.20

CANAL+ PREMIUM

Iceman: Historia mordercy

The Iceman

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: kryminał

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Prawdziwa historia płatnego zabójcy mafii Richarda Kuklinskiego. W obsadzie plejada gwiazd: Michael Shannon, Winona Ryder, Chris Evans, Ray Liotta, David Schwimmer, James Franco.

Richard Kuklinski (Michael Shannon) dorastał w patologicznej rodzinie. Jego ojciec był alkoholikiem i często bił dzieci. Richard wyrósł na zimnego, opanowanego, zamkniętego w sobie mężczyznę, którego największym marzeniem była normalna, bezpieczna rodzina. Cel ten zaczyna realizować w 1964 roku, poślubiając swoją pierwszą i jedyną miłość Deborah Pellicotti (Winona Ryder). Dla niej jest pracuje przy tworzeniu animacji, podczas gdy naprawdę zajmuje się dubbingowaniem filmów pornograficznych na potrzeby mafii. Z czasem awansuje w hierarchii podziemnego światka, stając się płatnym mordercą Roya Demeo (Ray Liotta) i jego wspólników: Josha Rosenthala (David Schwimmer) i Mickeya Scicoliego (John Ventimiglia). Przez kolejne kilkanaście lat zabija dla nich i innych przestępczych organizacji z okolic Nowego Jorku. Kiedy w 1986 roku zostaje w końcu aresztowany, okazuje się, że ani sąsiedzi, ani żona, ani córki nie mieli najmniejszego pojęcia, czym naprawdę zajmował się Kukliński.

W 1992 roku powstała dokumentalna seria wywiadów "The Iceman: Confessions of a Mafia Hitman", której bohaterem był Richard Kuklinski, skazany na podwójne dożywocie za zamordowanie na zlecenie 100 osób. Przed kamerą płatny zabójca, który zyskał przydomek "Iceman", opowiada o szczegółach zbrodni, których dokonywał, nie wykazując najmniejszych wyrzutów sumienia. Wyjątek stanowiły momenty, kiedy mówił o żonie i córkach, które dowiedziały się o jego okrutnej drugiej twarzy dopiero w 1986 roku, kiedy został aresztowany. Dokument stał się inspiracją dla ARIELA VROMENA, który postanowił sfabularyzować historię Kuklińskiego. W roli głównej obsadził Michaela Shannona ("Droga do szczęścia", serial "Boardwalk Empire"), któremu partneruje m.in. Winona Ryder ("Małe kobietki", "Wiek niewinności"), Chris Evans ("Avengers", "Kapitan America"), Ray Liotta ("Chłopcy z ferajny") i David Schwimmer (serial "Przyjaciele"). Na ekranie pojawia się także James Franco ("127 godzin") i Stephen Dorff ("Wrogowie publiczni").

WASZE OPINIE

GAZO

Niezła obsada, świetne mroczne zdjęcia.
Trzeba zobaczyć obowiązkowo kto rozsławiał polskość zza oceanem jeszcze przed
Wałesą, Gołotą i ...Radkiem Sikorskim!!!!
DOBRY FILM -Polecam!
Iceman: Historia mordercy
reżyseria:
USA, 2012
Prawdziwa historia płatnego zabójcy mafii Richarda Kuklinskiego. W obsadzie plejada gwiazd: Michael Shannon, Winona Ryder, Chris Evans, Ray Liotta, David Schwimmer, James Franco.
kryminał
Iceman: Historia mordercy
4,4 5 1 9