Universal

PREMIERA

2006.11.05

CANAL+ PREMIUM

IDEALNY FACET

The Perfect Man

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Holly Hamilton (Hilary Duff) ma zaledwie 16 lat, a zmieniała miejsce zamieszkania więcej razy, niż niejedna dorosła osoba. Powodem nieustannych przeprowadzek Holly są perypetie sercowe jej matki.

Jean Hamilton (Heather Locklear) ilekroć rozstaje się z kolejnym kochankiem, zmienia również miejsce pobytu. Dla Holly taki tryb życia staje się jednak coraz bardziej uciążliwy. Nie może bowiem nawiązać prawdziwych przyjaźni i zaczyna czuć się samotna. Gdy panie Hamilton przenoszą się do Nowego Jorku, Holly obiecuje sobie, że to już ostatni raz. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że matkę może zatrzymać w jednym miejscu tylko wielka miłość, a żeby była wreszcie szczęśliwa, należy znaleźć ideał. Holly wymyśla więc super faceta i pisząc listy miłosne do matki, wciela się w jego rolę. W intrygę wtajemnicza tylko swoją koleżankę. Wspólnie dwoją się i troją, by utrzymać spisek w tajemnicy.

"Idealny facet" to dzieło MARKA ROSMANA, twórcy filmów, takich jak "Najeźdźca", "Modelka na medal", "Historia Kopciuszka" oraz seriali "Świat nonsensów u Stevensów" i "Lizzie McGuire". Autorką scenariusza jest Gina Wendkos, scenarzystka "Dziewczyny z Jersey", "Wygranych marzeń" oraz "Pamiętnika księżniczki" i jego kontynuacji "Pamiętnika księżniczki 2: Królewskie zaręczyny". Zdjęcia do "Idealnego faceta" były kręcone w Toronto i Nowym Jorku. Odpowiadał za nie John R. Leonetti ("Maska", "Mortal Kombat", "Król Skorpion"), a także reżyser filmów "Mortal Kombat 2: Unicestwienie" czy "Efekt motyla 2".

W postać Holly wcieliła się popularna aktorka młodego pokolenia Hilary Duff. Gwiazda ma już bogaty dorobek ekranowy. Zadebiutowała epizodem w dramacie "Prawdziwe kobiety". Popularność przyniosła jej rola tytułowej bohaterki w serialu "Lizzie McGuire", na planie którego po raz pierwszy współpracowała z Rosmanem. Wystąpiła również m.in. w "Wojnie plemników", "Kadecie Kelly" i "Fałszywej dwunastce". Rolę jej matki powierzono znanej aktorce telewizyjnej, Heather Locklear, kilkakrotnie nominowanej do Złotego Globu za role w serialach "Melrose Place" i "Spin City". W jej filmografii są też: "Zmowa pierwszych żon", "Dziewczyny z wyższych sfer" oraz seriale "Dynastia" i "Port lotniczy LAX". Aktorkom partnerują m.in. Chris Noth ("Dom Glassów", "Wtyczka", serial "Seks w wielkim mieście"), Mike O'Malley ("Zmęczenie materiału", "28 dni", serial "Tak, kochanie") i Ben Feldman ("Całując Jessikę Stein").

Kreację Hilary Duff nominowano do nagród Razzie i Teen Choice.

WASZE OPINIE

the dark

Bardzo fajna komedia romantyczna.

jamarta

Po prostu ciasteczko. Krzepiace, calkiem zgrabne przetworzenie pomyslu z "Masz wiadomosc".

isja

Zgadzam sie z ITI. Natomiast uwielbiam Hilary Duff i choćby nie wiem jaki kiepski był film to i tak będę go lubić:) pozdrawiam i dzękuję C+ za emisje:):):)
IDEALNY FACET
reżyseria:
USA, 2005
Holly Hamilton (Hilary Duff) ma zaledwie 16 lat, a zmieniała miejsce zamieszkania więcej razy, niż niejedna dorosła osoba. Powodem nieustannych przeprowadzek Holly są perypetie sercowe jej matki.
komedia
IDEALNY FACET
4,6 5 1 78