PREMIERA

2011.10.01

CANAL+ PREMIUM

Idol z piekła rodem

Get Him to the Greek

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Aldous Snow (Russell Brand), brytyjska gwiazda rocka i bożyszcze tłumów przeżywa kryzys. Rozstaje się z życiową partnerką, traci prawa rodzicielskie, a w dodatku jego najnowszy album okazuje się fiaskiem.

W wyniku tego, po latach stronienia od alkoholu i narkotyków, wraca do używek. Aaron Green (Jonah Hill) pracuje w Los Angeles w wytwórni płytowej, borykającej się z kłopotami finansowymi. Przyczyniło się do nich m.in. niepowodzenie Snowa. Aaron wpada na pomysł, aby namówić rockmana na występ w miejscowym amfiteatrze, gdzie równo 10 lat wcześniej muzyk dał niesamowity, kultowy już koncert. Szef (Sean 'P. Diddy' Combs) zleca Greenowi, by osobiście przywiózł nieprzewidywalnego gwiazdora z Londynu i zadbał, by nie odurzył się niczym przed wejściem na scenę. Aaron, pełen zapału i ambicji, rozpoczyna misję. Nie przypuszcza nawet, jak niewdzięczne zadanie mu przypadło.

"Idol z piekła rodem" to luźna kontynuacja komedii z 2008 roku "Chłopaki też płaczą". Za kamerą ponownie stanął NICHOLAS STOLLER, który tym razem jest także autorem scenariusza. "Wiedziałem, że po "Chłopaki też płaczą" nie chcę kręcić kolejnej komedii romantycznej" - opowiadał reżyser. "Myślałem raczej o rock'n'rollowym, komediowym filmie drogi i powiedziałem o tym Russellowi i Jonahowi. Z początku obaj mieli grać zupełnie inne postacie. Stworzyłem już nawet ich wstępne zarysy, gdzie Russell byłby zupełnie inną gwiazdą rocka. Wydało się to jednak nie na miejscu i zostaliśmy przy Aldousie". Obie produkcje łączy zatem główny bohater - popularny muzyk, w którego wciela się kontrowersyjny angielski prezenter, aktor i komik Russell Brand. Słynie on z ciętego języka i odważnych dowcipów. Stracił posadę w MTV za występ w przebraniu Osamy bin Ladena, a potem w radiu BBC2 za niepoprawne wiadomości, jakie wraz ze współprowadzącym audycję zostawili na poczcie głosowej leciwego aktora Andrew Sachsa ("Hotel Zacisze"). Jonah Hill, który w "Idolu z piekła rodem" gra Aarona, w poprzednim filmie Stollera wystąpił w roli kelnera o imieniu Matthew. Widzowie mogą go pamiętać z "Przyjętego" bądź "Supersamca". W historii o zmaganiach pracownika wytwórni płytowej z nieznośnym idolem wystąpili także Rose Byrne ("X-Men: Pierwsza klasa", "Naznaczony", "Zapowiedź") i Elisabeth Moss (serial "Mad Men", "Przerwana lekcja muzyki") oraz Sean 'P. Diddy' Combs - raper, producent i aktor, dawniej przedstawiający się jako Puff Daddy. Aby uzupełnić obsadę o piękne i bardzo sławne kobiety, twórcy filmu celowo nakręcili kilka ujęć w trakcie gali rozdania MTV Video Music Awards. Epizody w produkcji zgodziły się mieć Christina Aguilera, Pink oraz Katy Perry. Choć scena z tą ostatnią została wycięta, jej obecność na planie zaowocowała burzliwym małżeństwem z Russellem Brandem.

Obie komedie Stollera ściągnęły do kin rzesze żądnych śmiechu widzów. Sprzedaż biletów przyniosła twórcom 105 mln dolarów za "Chłopaki też płaczą" i ponad 90 milionów za "Idola z piekła rodem".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

tufta

Słaba komedia.Jedyne co mnie rozbawiło to próba seksu w trójkącie.Amatorzy,nie wiedzieli jak się do tego zabrać.Ja bym im pokazał.

Blue-Grey

Niestety, zgadzam się w stu procentach - poza tym nabożeństwem, bo do końca nie dotrwałem.

zalogowany

Tacy wyraziścy komicy jak Russell Brand czy Sasha Cohen mogliby być dobrą odtrutką na Adama Sandlera, Roba Schneidera, Willa Farrella i innych śmiesznych inaczej. Niestety - film kiepski, mocno nudnawy, a pod koniec padają tak wielkie słowa o życiu i w ogóle, że poczułem się jak na nabożeństwie żałobnym.
Idol z piekła rodem
reżyseria:
USA, 2010
Aldous Snow (Russell Brand), brytyjska gwiazda rocka i bożyszcze tłumów przeżywa kryzys. Rozstaje się z życiową partnerką, traci prawa rodzicielskie, a w dodatku jego najnowszy album okazuje się fiaskiem.
komedia
Idol z piekła rodem
3,8 5 1 4