Paramount Pictures

PREMIERA

2005.01.15

CANAL+ PREMIUM

INDIANA JONES I ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY

Indiana Jones and the Temple of Doom

USA, 1984

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowy

czas trwania: 113 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga część przygód ekscentrycznego archeologa, choć akcja filmu dzieje się na rok przed wydarzeniami z "Poszukiwaczy zaginionej arki".

Lata 30. Dr Indiana Jones (Harrison Ford) to szanowany archeolog, choć jego tryb życia daleko odbiega od wizerunku typowego naukowca. W czasie jednej ze swoich niecodziennych ekspedycji trafia do Szanghaju. Tu wdaje się w awanturę w jednym z nocnych klubów, po której odnajduje się w indyjskiej głuszy. Po wielu perypetiach przypadkowo znajduje tajemniczą kopalnię, w której dzieci zmuszane są do niewolniczej pracy. Indiana odkrywa, że za całą sprawą stoi zbrodnicza sekta wyznawców bogini Kali. By ocalić dzieci archeolog musi stawić czoła nie przebierającym w środkach mordercom. Pomagają mu w tym piękna szansonistka z nocnego klubu Willie Scott (Kate Capshaw) i 12-letni Azjata Short Round (Ke Huy Quan).

"Indiana Jones i świątynia zagłady" to drugi film z przygodowej serii STEVENA SPIELBERGA (reżysera) i George'a Lucasa (pomysłodawcy, scenarzysty i producenta). W postać głównego bohatera ponownie wcielił się Harrison Ford ("Świadek", "Frantic", "Uznany za niewinnego", "Czas patriotów", "Ścigany" czy "Wydział zabójstw. Hollywood"). Jego filmową partnerką jest Kate Capshaw, dla której była to pierwsza większa rola. Aktorka zagrała później w filmach takich, jak "W słusznej sprawie", "Czarny deszcz", "Skrawki życia", "Upalne lato" czy "List miłosny", a prywatnie została żoną reżysera filmu, Stevena Spielberga ("E.T", "Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan", "A.I. Sztuczna inteligencja", "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Raport mniejszości", "Terminal"). W jednej z drugoplanowych ról pojawia się tu znakomity aktor dramatyczny i komediowy Dan Aykroyd ("Blues Brothers", "Pogromcy duchów", "Wożąc panią Daisy", "Chaplin", "Zabijanie na śniadanie", "Klątwa skorpiona", "Pearl Harbor", "Święta Last Minute").

WASZE OPINIE

Archoneiro

I ten kapelusz ratowany w ostatniej chwili ;-)

Primo

Druga część przygód Indiany Jonesa trzyma jeszcze bardziej w napięciu. Najprawdziwsza klasyka. Lara Croft nie dorasta do pięt!
Ocena: 10/10

Shagy

Moja ulubiona część Jonesa, choć oglądałem ze 30 razy każdą, to obejrzę jeszcze pewnie drugie tyle. Klasyka przygodówek. Czapki z głów.
INDIANA JONES I ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY
reżyseria:
USA, 1984
Druga część przygód ekscentrycznego archeologa, choć akcja filmu dzieje się na rok przed wydarzeniami z "Poszukiwaczy zaginionej arki".
film przygodowy
INDIANA JONES I ŚWIĄTYNIA ZAGŁADY
4,7 5 1 131