PREMIERA

2006.06.12

CANAL+ PREMIUM

INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 2

Mou gaan dou II/Infernal Affairs II

Hong Kong/Chiny/Singapur, 2003

,

obsada: , , , ,

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Szef triady w Hong Kongu zostaje zamordowany, a jego miejsce zajmuje syn Ngai Wing-Hau (Francis Ng), którego nadrzędnym celem jest teraz zemsta na mordercach ojca.

Tymczasem Lau King Ming (Edison Chen), zaufany człowiek mafii, na polecenie gangsterów przenika do hongkońskiej policji jako szpieg. W tym samym czasie zdolny policjant Chen Wing Yan (Shawn Yue) wkrada się w szeregi triady. Pojedynek dwóch tajniaków schodzi jednak na plan dalszy, kiedy okazuje się, że policja i mafia mają nowego, wspólnego wroga - potężnego gangstera, który w Hongkongu zdobywa coraz mocniejszą pozycję.

Prequel azjatyckiego przeboju z 2002 roku ukazuje losy głównych bohaterów pierwszej części, Lau King Minga i Chen Wing Yana, których w "Infernal Affirs - Piekielnej rozgrywce" poznaliśmy w momencie, kiedy obaj już od dziesięciu lat pracowali jako tajni szpiedzy. W realizacji części drugiej reżyserzy WAI KEUNG LAU i SIU FAI MAK (twórcy używają też zamerykanizowanych imion Andrew Lau i Alan Mak) po raz kolejny zaprosili do współpracy scenarzystę Felixa Chonga, montażystów Ching Hei Panga i Danny'ego Panga oraz specjalistów od efektów specjalnych Eddy'ego Wonga i Victora Wonga. Gorąco przyjęty prequel, choć nie odniósł tak ogromnego sukcesu, jak poprzednia cześć, w samym tylko Hongkongu przyniósł prawie 25 milionów hongkońskich dolarów zysku. Podobnie jak pierwsza część był też głównym faworytem podczas rozdania Hong Kong Film Awards, najważniejszych w kraju nagród filmowych. Nominowany w dwunastu kategoriach zdobył co prawda tylko jedną statuetkę (za najlepszą oryginalną piosenkę), ale tytuł najlepszego filmu roku "Infernal Affairs - Piekielna gra II" otrzymał za to od Stowarzyszenia Krytyków Filmowych w Hongkongu.

Odmłodzonych o dziesięć lat bohaterów zagrali Edison Chen jako Ming i Shawn Yue jako Yan. Edison Chen, aktor-poliglota (mówi po kantońsku, mandaryńsku, angielsku i japońsku), debiutował w filmie Takashiego Miike "Dead or Alive II: Tôbôsha" i od tamtej pory zdążył już zagrać w ponad dwudziestu filmach. Shawn Yue do show-biznesu trafił natomiast przez agencję modeli "Starz People" (jego twarz widać w reklamówkach Giordano, Sony, Timberland czy Gillette). Popularność - również poza Hongkongiem - przyniosła mu rola w tajwańskim serialu "Tomorrow", a na wielkim ekranie pojawił się - od razu w roli głównej - w 2001 roku w dramacie "Youyou chouchou de zou le". Dzięki temu obrazowi zauważyli go reżyserzy Lau i Mak, u których Shawn Yue zagrał we wszystkich trzech częściach "Infernal Affairs", a także w thrillerze "Tau man ji D" z 2005 roku.
INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 2
Hong Kong/Chiny/Singapur, 2003
Szef triady w Hong Kongu zostaje zamordowany, a jego miejsce zajmuje syn Ngai Wing-Hau (Francis Ng), którego nadrzędnym celem jest teraz zemsta na mordercach ojca.
film sensacyjny
INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 2
4,7 5 1 19