PREMIERA

2006.06.19

CANAL+ PREMIUM

INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 3

Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan/Infernal Affairs 3: End Inferno

Hong Kong/Chiny, 2003

,

obsada: , , , ,

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dziesięć miesięcy po śmierci Yana (Tony Leung), policjanta, który był szpiegiem w szeregach hongkońskiej mafii, Ming (Andy Lau) - były współpracownik mafii - powraca do pracy w policji.

W tym samym czasie pracę w wydziale śledczym podejmuje ambitny Yeung (Leon Lai), który dość szybko zaczyna piąć się po stopniach policyjnej kariery. Ming, który przed zabójstwem Yana sam odnosił sukcesy w policji, choć był mafijnym szpiegiem, podejrzewa, że Yeung może być kolejnym "kretem", pracującym dla triady. Rozpoczyna prywatne śledztwo, które doprowadza go do Shena (Chen Daoming), dawnego współpracownika ojca chrzestnego mafii Sama (Eric Tsang). Ming nie zdaje sobie sprawy, że sam również jest śledzony.

Sequel jednego z największych hitów azjatyckiego kina ostatnich lat to już trzeci wspólny film reżyserskiego duetu WAI KEUNG LAU i SIU FAI MAK. Do znanych z pierwszej części aktorów Andy'ego Laua i Tony'ego Leunga dołączył tym razem Leon Lai, wielka gwiazda hongkońskiej muzyki pop (niemal wszystkie jego dotąd wydane płyty przyniosły rekordowe zyski). Na wielkim ekranie Lai występuje od 1987 roku, a od końca lat 90. grywa również w telewizyjnych serialach. Sam wyreżyserował wiele swoich teledysków, napisał nawet scenariusz filmu, w którym zagrał główną rolę - obraz "Dai sing siu si" (2004) w reżyserii Wilsona Yipa otrzymał trzy nominacje do Hong Kong Film Awards. Lai dwukrotnie był nagradzany na Golden Horse Film Festival, a także otrzymał statuetkę Hong Kong Film Award za wykonanie piosenki w melodramacie historycznym "Boli zhi cheng" (1998) Alexa Lawa.

"Infernal Affairs - Piekielna gra III" podobnie jak dwie poprzednie części przyniosła twórcom ogromne zyski (ponad 30 milionów hongkońskich dolarów) i wiele nagród. Film otrzymał siedem nominacji do Hong Kong Film Award, nagrodę stowarzyszenia krytyków Hongkongu, a Andy Lau za rolę Minga odebrał nagrodę aktorską na tajwańskim Golden Horse Film Festiwal.

WASZE OPINIE

Tyb

Film jest genialny, za każdym razem kiedy go oglądam, nie mogę wyjść z podziwu dla reżyserów Lau i Mak'a. Cała trylogia tylko potwierdza dobry poziom kina azjatyckiego i fakt, że chińczycy nie są tylko od efektownego klepania mordy. Wpierw obejrzyjcie, nim zaczniecie bezpodstawnie jeździć po największej chińskiej produkcji ostatnich lat.

ogr

rewelacyjna trylogia , nie moge doczekac sie wersji Pana Scorsese

Jazz man

Znowu koleny przesadzony film C+ produkcji Azjatyckiej.
Podobnie jak "Dom latających sztyletów" to nie przejdzie!
INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 3
Hong Kong/Chiny, 2003
Dziesięć miesięcy po śmierci Yana (Tony Leung), policjanta, który był szpiegiem w szeregach hongkońskiej mafii, Ming (Andy Lau) - były współpracownik mafii - powraca do pracy w policji.
film sensacyjny
INFERNAL AFFAIRS - PIEKIELNA GRA 3
4,8 5 1 23