PREMIERA

2012.08.22

CANAL+ PREMIUM

Inny

El mal ajeno

Hiszpania, 2010

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: dramat/thriller/s-f

czas trwania: 107 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czterdziestoletni Diego (Eduardo Noriega) jest lekarzem. Pracuje z ludźmi, będącymi na granicy życia i śmierci. Długoletnie obcowanie z najcięższymi klinicznymi przypadkami uodporniło go na ludzkie cierpienie, a nabyty emocjonalny dystans sprawił, że oddalił się od rodziny.

Pewnego dnia trafia do niego na izbę przyjęć ciężarna kobieta (Angie Cepeda) po tym, jak targnęła się na życie. Diagnoza nie daje pacjentce szans. Jej zdesperowany partner, nie mogąc pogodzić się z tragiczną wiadomością, strzela do Diego na szpitalnym parkingu, po czym sam popełnia samobójstwo. Lekarz cudownie uchodzi cało ze zdarzenia, co więcej, odkrywa w sobie niezwykłą moc uzdrawiania. W jego obecności śmiertelnie chorzy, jeden po drugim zdrowieją w oczach. Nadprzyrodzony dar ma jednak drugą, mroczną stronę i wkrótce staje się przekleństwem Diego.

Przybierający kształt greckiej tragedii "Inny" opowiada o naturze rzeczywistości, w której dobro i zło zawsze występują obok siebie. Reżyserem hiszpańskiego obrazu, określanego jako psychologiczny thriller z elementami paranormalnymi, jest debiutujący w filmie fabularnym OSKAR SANTOS, autor dokumentu "Podróż w stronę morza", ukazującego kulisy powstania oscarowego "W stronę morza" Alejandro Amenábara. Przy realizacji "Innego" Santos mógł liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Producencką pieczę nad jego fabularnym debiutem objął Amenábar, który kręcąc przed laty "Innych" i "Otwórz oczy" zapoczątkował na Półwyspie Iberyjskim nową falę ambitnego kina grozy. Scenariusz, w centrum którego znajduje się pytanie o wybór między ratowaniem czyjegoś życia a poświęceniem bliskiej osoby, wyszedł spod ręki Daniela Sáncheza Arévalo. Twórca "GranatowyPrawieCzarny" i "Grubasów" potwierdza, że jak mało kto we współczesnym kinie posiadł umiejętność opowiadania o ludzkich emocjach. Całość uzupełnia doborowa obsada, w której znalazły się najgłośniejsze nazwiska hiszpańskiego kina: odkrycie Amenábara - Eduardo Noriega ("Otwórz oczy", "Kręgosłup diabła"), znany widzom z "Agnozji", oraz Belén Rueda, którą mogli oglądać m.in. w "Oczach Julii".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

pedro

Bardzo ciekawy thriller medyczny z elementami metafizyki. Lekarz, który potrafi uzdrawiać, ale ta moc ma też niszczące skutki. Ciekawie pokazane losy lekarza, pacjentów i jego najbliższych. Akcja filmu wciąga od pierwszych minut do końca filmu. Trochę szkoda, że pod koniec filmu reżyser musiał urządzić tak krwawą jadkę, ale ...
Film mroczny, ciekawy utrzymany w swoistym klimacie i ciemnej kolorystyce. To wszystko tworzy właściwą temu thrillerowi atmosferę. Dla mnie "Inny" to produkcja o miłości, wierze i poświęceniu. Polecam.

Blue-Grey

Czasem bym oddał każdą recenzję za trzy różowiutkie świniaki. A jeśli chodzi o [link=Belén Ruedę (podobny uśmiech - jak wino - pięknieje z wiekiem)]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b1/Premios_goya_2012.jpg[/link], potwierdzam Twoją pozytywną ocenę. Uważam, że to - obok dwudziestoletniej Clary Lago - w tym filmie najlepsza aktorka i... najciekawsza dziewczyna.

tufta

Blue-Grey,naucz mnie pisać takie recenzje.Chce Admince zaimponować bo jak na razie mam jej do zaoferowania tylko trzy małe świniaki do odchodowania.Ona raczej na to nie poleci.Gdybym umiał pisać jak Ty to bym ją zbajerował a tak ona mnie nie lubi:-(.
Film mi się spodobał.Podobała mi się zwłaszcza ta blondyna alkocholiczka.Oj,kręcą mnie takie mamuśki.
Inny
Hiszpania, 2010
Czterdziestoletni Diego (Eduardo Noriega) jest lekarzem. Pracuje z ludźmi, będącymi na granicy życia i śmierci. Długoletnie obcowanie z najcięższymi klinicznymi przypadkami uodporniło go na ludzkie cierpienie, a nabyty emocjonalny dystans sprawił, że oddalił się od rodziny.
dramat/thriller/s-f
Inny
4,0 5 1 10