PREMIERA

2004.09.27

CANAL+ PREMIUM

INTERWENCJA

Intervention

USA, 1998

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Matt Hirsch (Jamie Harris) jest młodym scenarzystą, który przeniósł się z Anglii do Los Angeles. Niestety po przeprowadzce stracił wiarę we własne możliwości.

Nie układają się najlepiej również jego sprawy osobiste ani życie zawodowe. W dodatku jego twórcza niemoc się przedłuża i Mattowi wydaje się, że nie jest już w stanie niczego napisać. Życie straciło dla niego sens i zaczyna myśleć o popełnieniu samobójstwa. Nie są to może jakieś konkretne plany, ale Matt uważa, że to jedyne wyjście z tego impasu. Opowiada o tym swoim przyjaciołom i rodzinie, i w końcu wszyscy nabierają przekonania, że depresja może się dla niego skończyć prawdziwą katastrofą. Matt zaczyna wtedy przekonywać ich, że relacjonuje im tylko swój nowy pomysł na scenariusz - o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Jedyną osobą, która - na szczęście - nie wierzy w jego nową wersję jest była narzeczona Amanda (Alison Eastwood). Dziewczyna bardzo przejmuje się losem Matta i próbuje go uratować.

W komedii "Interwencja" nie występują co prawda wielkie gwiazdy, ale w obsadzie filmu pojawią się ich bliscy krewni. Główną rolę gra Jamie Harris ("Fast Food, Fast Women", "Zaginiony batalion"), syn Richarda Harrisa ("Sportowe życie", profesor Dumbledore w dwóch pierwszych częściach "Harry Pottera"). Rolę jego dziewczyny zagrała Alison Eastwood, córka Clinta Eastwooda (laureat dwóch Oscarów za "Bez przebaczenia"), znana głównie z filmów reżyserowanych przez ojca ("Władza absolutna", "Północ w ogrodzie dobra i zła"). W roli drugoplanowej pojawia się też Chad Lowe ("Niewierna", wiele seriali TV np. "Ostry dyżur"), brat Roba Lowe (wielokrotnie wyróżnianego za rolę w serialu "Prezydencki poker").
INTERWENCJA
reżyseria:
USA, 1998
Matt Hirsch (Jamie Harris) jest młodym scenarzystą, który przeniósł się z Anglii do Los Angeles. Niestety po przeprowadzce stracił wiarę we własne możliwości.
komedia
INTERWENCJA
3,0 5 1 2