PREMIERA

2013.05.17

CANAL+ PREMIUM

Iron Sky

Finlandia/Niemcy/Australia, 2011

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: komedia sensacyjna

Ocena filmu

0.00

Opis

"Iron Sky" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia sf ze spektakularnymi efektami specjalnymi.

W 2018 roku prezydent USA wysyła załogową misję kosmiczną na Księżyc w nadziei, że zapewni jej to reelekcję. Po ciemnej stronie ziemskiego satelity dwóch astronautów odkrywa tajną nazistowską bazę w kształcie swastyki, która powstała po ucieczce nazistów z Ziemi w 1945. Teraz imperium fuhrera rusza do kontrataku, zapoczątkowanego przez "meteorblitzkrieg".

"Iron Sky" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia sf ze spektakularnymi efektami specjalnymi. To także pierwszy w historii kinematografii film, którego produkcję wsparli internauci. Dzięki blisko 2500 osób z różnych stron świata udało się zebrać około miliona euro, projekty pojazdów kosmicznych i częściowo kompozycje muzyczne do filmu. Nazwiska zaangażowanych w realizację filmu fanów są wymienione w końcowych napisach. W roli wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier, znany z filmów Larsa Von Triera i Wima Wendersa. Inspiracją dla filmowej postaci prezydent USA była słynna gubernator Alaski Sarah Palin.

WASZE OPINIE

Blue-Grey

To sympatyczna i zrobiona ze sporym rozmachem parodia batalistycznego kina Sci-Fi. Komediowa mieszanka niezbyt wyszukanego humoru z domieszką brutalności, czyli to, co najlepiej oglądać bez pretensji o intelektualną głębię, przy smacznej przekąsce i w dobrym towarzystwie. Jednak ostatnia scena filmu ma zgoła niekomediową wymowę: [i]My, Ziemianie, możemy się nawzajem wymordować i bez zbytniej pomocy nazistów, nawet tych z ciemnej strony Księżyca.[/i]

Tufta

Numer jeden tego miesiąca.Nie oceniajcie tego filmu pod kątem wartości artystycznej bo nie o to tu
chodzi.Ten film jest zrobiony dla jaj z przymrużeniem oka i tylko wyjątkowy ignorant będzie
porównywał go do skali ocen "normalnych " filmów.Dajcie na luz i obejrzyjcie go z uśmiechem na
twarzy.Ja na niego zagłosuje.

rass

W filmie Apollo 18 dowiedzieliśmy się, że po ciemnej stronie Księzyca buszują jakies stworki (ewentualnie ruscy astonauci). TEN film skutecznie nas przekona, że to bujda i szarogęszą się tam naziści -inteligentni inaczej. Nie dość tego - chcą zawładnać światem.
Suma: tylko dla najodważnieszych miłośników obrazkowej sieczki. Film-bzdura dla ...zapełnienia 1,5 godziny ramówki.
Iron Sky
reżyseria:
Finlandia/Niemcy/Australia, 2011
"Iron Sky" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich 2012 roku, niepoprawna politycznie i historycznie komedia sf ze spektakularnymi efektami specjalnymi.
komedia sensacyjna
Iron Sky
3,6 5 1 10