PREMIERA

2014.10.31

CANAL+ PREMIUM

Istnienie

Haunter

Francja/Kanada, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

Ocena filmu

0.00

Opis

Oryginalny i zaskakujący horror mistrza niekonwencjonalnego kina grozy Vincenzo Nataliego, twórcy "Cube" i "Istoty" z nominowaną do Oscara Abigail Breslin w roli głównej.

Lisa Johnson (Abigail Breslin) wraz z rodziną została zamordowana we własnym domu, a ich duchy w nim uwiezione. Tylko ona zdaje sobie sprawę z tego stanu rzeczy. Jej bliscy funkcjonują w błogiej nieświadomości, od lat powtarzając codziennie czynności, które wykonywali w dniu śmierci. Nastolatka próbuje ich wyrwać z tego marazmu, ale jest bezsilna. Do mieszkania sprowadza się nowa rodzina z córką Olivią (Eleanor Zichy). Wiedząc, że dom zamieszkuje złowroga istota - Pale Man (Stephen Mchattie), która planuje kolejne zbrodnie, Lisa spróbuje ostrzec z zaświatów jej potencjalne ofiary. Jednocześnie zaczyna powoli odzyskiwać pamięć i postanawia odkryć, kto zamordował ją i jej rodzinę.

VINCENZO NATALI zasłużył sobie na miano mistrza filmowego surrealizmu, thrillera i science fiction. Zadebiutował niskobudżetowym "Cube", którego akcja rozgrywa się w tajemniczym sześcianie z pokojami-pułapkami, w których została uwięziona grupa nieznajomych. "Cube" zachwycił krytykę i widzów, zyskał status kultowego i pokazał, że można zrobić film za mniej niż 400 tys. dolarów, osiągając lepszy efekt niż niejedna megaprodukcja. Potem Natali zrealizował szereg innych projektów, w tym "Istotę" z Adrienem Brodym w roli głównej. W "Istnieniu" w roli głównej wystąpiła nominowana do Oscara za "Małą miss" młoda aktorka Abigail Breslin, a partneruje jej jako złowrogi Pale Man Stephen McHattie, znany z "Watchmen. Strażników" i "300". Widzowie zobaczą również Petera Outerbridge'a, doświadczonego w tym gatunku, dzięki udziałowi w "Silent Hill: Apokalipsa 3D" i "Pile VI". W przeciwieństwie do takich filmów, jak "Inni" z Nicole Kidman, w "Istnieniu" Natali nie ukrywa prawdziwej natury bohaterów. Fakt, że są oni martwi stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia znacznie ciekawszej historii. Film obfituje w niespodziewane zwroty akcji i jako całość stanowi zagadkę, która wciąga i angażuje.

CZYTAJ WIĘCEJ O MARATONIE FILMÓW GROZY W CANAL+
Istnienie
reżyseria:
Francja/Kanada, 2013
Oryginalny i zaskakujący horror mistrza niekonwencjonalnego kina grozy Vincenzo Nataliego, twórcy "Cube" i "Istoty" z nominowaną do Oscara Abigail Breslin w roli głównej.
horror
Istnienie
3,5 5 1 28