PREMIERA

2009.03.23

CANAL+ PREMIUM

ISTOTA DOSKONAŁA

Perfect Creature

Nowa Zelandia/Wlk. Brytania, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: horror fantasy

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W alternatywnej rzeczywistości lat 60. XX wieku od stuleci panuje harmonia między ludźmi a wampirami zwanymi "Braćmi". Ludzkość, mimo dziesiątkujących ją chorób, nie traci nadziei, bowiem ma wsparcie w wysokorozwiniętej technologii oraz religii "Braci".

Pokojowa koegzystencja zostaje jednak zagrożona, gdy jeden z wampirów Edgar (Leo Gregory) łamie obowiązujące zasady i zaczyna łaknąć krwi młodych kobiet. Do zaprowadzenia porządku zostaje wyznaczony wampir Silus (Dougray Scott). Kiedy utrzymanie sprawy w tajemnicy przed ludźmi staje się dłużej niemożliwe, rozpoczyna współpracę z policjantką Lilly (Saffron Burrows).

"Istota doskonała" uchodzi za jedną z najoryginalniejszych opowieści o wampirach ostatnich lat. Jej twórca, reżyser i scenarzysta GLENN STANDRING, już w swym kinowym debiucie "The Irrefutable Truth About Demons" (2000) dał się poznać jako sprawny rzemieślnik. Po próbie sił w filmie okultystycznym postanowił rozprawić się z mitami o wampirach. Dysponując pokaźnym, jak na nowozelandzki przemysł filmowy, budżetem 11 milionów dolarów, reżyser stworzył apokaliptyczną, alternatywną wizję świata, wypełnionego detalami, które doceni każdy fan gatunku. Zaludniły go postacie, zagrane przez uznanych aktorów drugoplanowych, doskonale kojarzonych przez kinomanów na całym świecie. Rola Edgara przypadła znanemu z "Hooligans" Leo Gregory'emu, po tym jak typowany do niej Jonathan Rhys-Meyers musiał zrezygnować z powodu innych zobowiązań. W podążającego tropem buntownika wampira Silusa wcielił się Dougray Scott, pamiętny agent Sean Ambrose z "Mission: Impossible 2". Towarzyszy mu Saffron Burrows, znana m.in. jako Andromacha z "Troi" Wolfganga Petersena. "Istota doskonała" nie uszła uwadze jurorów Nowozelandzkich Nagród Filmowych i Telewizyjnych (New Zealand Film and TV Awards), którzy nominowali film Standringa w czterech kategoriach i nagrodzili za kostiumy i scenografię.

WASZE OPINIE

peterka

slaby ale jak ktoś lubi filmy o wampirach to mu się spodoba 3/5

gimbas

Ten film ma taki klima XIX wiecznej Anglii taki mroczne uliczki i problem wampirów pokazany z zupełnie innej strony film super nie jest a polecam aby każdy samemu wyrobił sobie zdanie

Bartolomeusz

Niby film o wampirach, ale inny niż wszystkie. W tym wypadku krwiopijców traktuje się z szacunkiem niczym księży. Oddaje im się dobrowolnie krew, przez co nie muszą polować na niewinne ofiary. Akcja filmu dzieje się w alternatywnym świecie. Zupełnie jak w komiksie Alana Moore'a "Strażnicy". I to dobrze, gdyż twórcy mogli pobawić się odrobinę konwencją i stylistyką. Film plastycznie wygląda świetnie, choć można zorientować się, że twórcy zbyt dużego budżetu nie mieli. Clou historii choć banalna, jest dobrze zrealizowana. Może nie będziemy obgryzać paznokci z przejęcia, ale nie będziemy się też nudzić.
ISTOTA DOSKONAŁA
reżyseria:
Nowa Zelandia/Wlk. Brytania, 2006
W alternatywnej rzeczywistości lat 60. XX wieku od stuleci panuje harmonia między ludźmi a wampirami zwanymi "Braćmi". Ludzkość, mimo dziesiątkujących ją chorób, nie traci nadziei, bowiem ma wsparcie w wysokorozwiniętej technologii oraz religii "Braci".
horror fantasy
ISTOTA DOSKONAŁA
3,9 5 1 30