PREMIERA

2013.12.04

CANAL+ PREMIUM

Ixjana

Ixjana. Z piekła rodem

Polska, 2012

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Młody pisarz Marek (Sambor Czarnota) trafia na bal do ekscentrycznego milionera, króla wydawców (Jan Frycz). Dowiaduje się tam, że jego debiutancka powieść zostanie wydana.

Tego wieczoru osiąga ekstazę i staje się zabójcą. Mieszanka alkoholu z psychotropami sprawia, że urywa mu się film. Kiedy Marek odzyskuje świadomość, pamięta tylko, że zabił przyjaciela, Artura (Borys Szyc). Z zakamarków pamięci wydobywa fragmenty wydarzeń: mocno zakrapiane przyjęcie, niechciane spotkanie z przyjacielem, tajemnicza kobieta, kłótnia z Arturem, wymiana ciosów, krew. Strach i wyrzuty sumienia Marek tłumi podczas namiętnych spotkań z kobietą (Magdalena Boczarska), która poróżniła dawnych przyjaciół. Prowadząc własne śledztwo jest targany sprzecznymi impulsami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy wszystkich.

WASZE OPINIE

maniatv

To Panowie nacięliście się tęgo. Wychodzicie na lamerów.Bracia S. sroce z pod ogona nie wypadli... pewnie nie zrozumieliście ich artystycznego przesłania.
W takich przypadkach dobrze , ze ktoś wymyślił DivX... takie kino ogląda się w 15 minut i kosz.
Na poważnie: ten film to chore przegięcie.

pedro

Kolejny polski nieudany film. Nie potępiałbym tej produkcji tak jak krytycy, ale dobre kino to nie jest. Po pierwsze fabuła jest dość prosta, ale przedstawiona w tak niewiarygodny sposób, że szkoda pisać. Streściłbym cały scenariusz jednym zdaniem "... bo to zła kobieta była". Po wtóre - gra aktorska jest dość przeciętna. Szyc i Boczarska zawodzą na całej linii. Zobaczyłem film z ciekawości, ale raczej nie polecam.

bazyli

Witam
Wracam po 2 latach (prawie) nieobecności znów mam Canal +. Jako członek akademii "Węży" - rok temu nie widziałem tego filmu - dziś - po jego obejrzeniu stwierdzam jednoznacznie - Badziew z dużą szansą na nagrodę główną. No cóż - rok temu się nie załapałem. Swoją drogą CANAL + ma wyjątkową słabość do kupowania filmów - które nie da się oglądać. Nie rozumiem nie kumam ani nie widzę sensu powstawania takich filmów "
Ixjana
Polska, 2012
Młody pisarz Marek (Sambor Czarnota) trafia na bal do ekscentrycznego milionera, króla wydawców (Jan Frycz). Dowiaduje się tam, że jego debiutancka powieść zostanie wydana.
dramat fantasy
Ixjana
3,2 5 1 6