PREMIERA

2014.10.31

CANAL+ PREMIUM

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein

USA/Australia, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/fantasy

Ocena filmu

0.00

Opis

Thriller fantasy, który przedstawia walkę o władzę pomiędzy Demonami i Gargulcami, w której ważną rolę odgrywa legendarny potwór powołany do życia przez Victora Frankensteina.

Potwór (Aaron Eckhart) stworzony z 8 zwłok przez doktora Wiktora Frankensteina zostaje zaatakowany przez demony. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, jest w stanie zabić zaledwie kilka z nich. Ocalony przez Gargulce, trafia do ich siedziby, gdzie królowa Leonore (Miranda Otto) nadaje mu imię Adam i przejmuje dziennik dr. Frankensteina. Adam dowiaduje się od niej o odwiecznej walce dobra ze złem pomiędzy Zakonem Gargulca, stojącego na straży Dzieła Bożego a demonami księcia Naberiusa (Bill Nighy), który chcą odkryć sekret Frankensteina. Dwieście lat później Adam powraca. Dowiaduje się, że Naberius planuje ożywić armię trupów i zawładnąć Ziemią. Zagadka wiecznego życia Adama fascynuje też fizjolog Terrę Wessex (Yvonne Strahovski).

"Ja, Frankenstein" to thriller fantasy, który przedstawia walkę o władzę pomiędzy Demonami i Gargulcami, w której ważną rolę odgrywa legendarny potwór powołany do życia przez Victora Frankensteina. - "To opowieść o tym, jak monstrum Frankensteina zaczyna pracować na swoje człowieczeństwo" - mówi scenarzysta i reżyser STUART BEATTIE, który połączył klasyczną historię napisaną przez z komiksem autorstwa Kevina Greviouxa, twórcy uniwersum "Underworld". Grevioux, scenarzysta, autor komiksów i aktor (m.in. Raze z "Underworld") przeniósł potwora Frankensteina do współczesnej, mrocznej metropolii. W Adama wcielił się nominowany do Złotego Globu Aaron Eckhart, niezapomniany Harvey Dent z "Mrocznego Rycerza". - "To historia (...) o walce dobra ze złem oraz potworze, starającym się odnaleźć duszę i własne miejsce w tym ponurym świecie. Potworze - dodajmy - świetnie wytrenowanym w filipińskiej sztuce walki kijami kali. By właściwie przygotować się do filmu, trenowałem ją codziennie przez ponad pół roku" - mówił Eckhart podczas konwentu Comic-Con w San Diego. W walce dobra ze złem towarzyszy mu m.in. Yvonne Strahovski - gwiazda serialu "Dexter", Miranda Otto - Eowina z "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona, Jai Courtney - filmowy syn Bruce'a Willisa ze "Szklanej pułapki 5" oraz wybitny angielski aktor, laureat Złotego Globu - Bill Nighy (Davy Jones z "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka").
Ja, Frankenstein
reżyseria:
USA/Australia, 2014
Thriller fantasy, który przedstawia walkę o władzę pomiędzy Demonami i Gargulcami, w której ważną rolę odgrywa legendarny potwór powołany do życia przez Victora Frankensteina.
thriller/fantasy
Ja, Frankenstein
3,8 5 1 16