PREMIERA

2007.10.14

CANAL+ PREMIUM

JA, TY I ON

You, Me and Dupree

USA, 2006

,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dla 36-letniego Randolpha Dupree (Owen Wilson) czas zatrzymał się jakieś dwadzieścia lat temu. Choć jest już w wieku, w którym inni chwalą się zawodowymi osiągnięciami i zdjęciami dzieci, Dupree spędza czas na beztroskim imprezowaniu, na które zarabia chwytając się dorywczych zajęć. Z pokaźnego grona znajomych najważniejszy jest dla niego Carl (Matt Dillon), wierny przyjaciel i wzór faceta.

Kiedy więc ten staje na ślubnym kobiercu z Molly (Kate Hudson), Dupree jest załamany. Po jakimś czasie obaj spotykają się na męskim wieczorze, podczas którego Carl dowiaduje się, że jego kumpel ma poważne kłopoty: stracił mieszkanie i źródło dochodów. W samarytańskim geście proponuje mu, żeby na jakiś czas zamieszkał z nim i jego piękną żoną, która nawiasem mówiąc nie przepada za przyjacielem męża. Dupree wprowadza się do mieszkania Carla i Molly "najwyżej na miesiąc", szybko jednak staje się jasne, że wizyta może w niekontrolowany sposób się przeciągnąć. Szukanie nowej pracy idzie mu mozolnie, zwłaszcza że każdego potencjalnego pracodawcę odstrasza skutecznie swoją postawą lekkoducha. "Nie jestem typem konia roboczego" - podkreśla. Molly na jego obecność początkowo reaguje źle. Ponieważ jednak męża, który pracuje jako agent nieruchomości, coraz częściej nie ma w domu, chcąc nie chcąc wypełnia sobie samotne godziny zacieśniając znajomość z Dupree.

"Ja, ty i on" to kolejny wspólny film braci ANTHONY'EGO i JOE'EGO RUSSO, którzy mają już na koncie m.in. pokazywaną również w Polsce komedię kryminalną "Witajcie w Collinwood" czy serial "What About Brian". Scenariusz do filmu napisał debiutant Michael LeSieur, który na pomysł historii o młodym małżeństwie nękanym przez towarzystwo "najlepszego przyjaciela" wpadł na własnym ślubie. "W tym czasie wielu moich znajomych pobrało się, ale jeden z naszych kumpli, choć wciąż występował w roli świadka, unikał małżeństwa. Był nieocenionym przyjacielem, ale odstawał od reszty. Pomyślałem sobie wtedy, że podobna historia byłaby znakomitym materiałem do przeniesienia na ekran: dwóch facetów, którzy są najlepszymi kumplami, do czasu, kiedy jeden z nich nie znajduje sobie partnerki na resztę życia" - mówił o swoim pomyśle. Projekt okazał się na tyle atrakcyjny, że już rok później padł pierwszy klaps na planie "Ja, ty i on", co jak na Hollywood jest tempem ekspresowym.

W realizacji niewątpliwie bardzo pomogło to, że od początku do projektu włączył się Owen Wilson, uważany za wielkie odkrycie komediowe ostatnich lat. Aktor, znany z komedii "Polowanie na druhny", "Poznaj moich rodziców" czy "Starsky & Hutch", na planie "Ja, ty i on" związał się z Kate Hudson grającą rolę Molly, a rozstanie przeżył na tyle mocno, że targnął się na życie. Hudson, córka Goldie Hawn, sympatię publiczności zdobyła rolami w takich filmach, jak "Mama na obcasach", "Jak stracić chłopaka w 10 dni" czy "Rozwód po francusku". W "Ja, ty i on" jej mężem został Matt Dillon, aktor z największym dorobkiem artystycznym z całej obsady. Dillon, nominowany do Oscara, BAFTY i Złotego Globu oraz nagrodzony Independent Spirit Award za znane polskim widzom "Miasto gniewu" Paula Haggisa, zadebiutował w 1979 roku w dobrze przyjętym obrazie "Over the Edge" Jonathana Kaplana, ucznia Martina Scorsese. Uznanie zdobył rolami w "Narkotykowym kowboju" Gusa Van Santa, "Dzikich żądzach" Johna McNaughtona, a przede wszystkim w znakomitym, "Factotum" Benta Hamera, w którym wcielił się w kontrowersyjnego pisarza, hazardzistę i alkoholika Charlsa Bukowskiego.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Nawet nie najgorsza komedia. Ja osobiście się świetnie bawiłem, bo i dialogi i cała historyjka była na czasie. Przyjemne spędzone 90 min. Jest tu kilka scen,które naprawdę są zabawne, a nie próbują takie być. Polecam.

Sowarek

Bardzo fajny film. Przyjemna komedia, a Owen Wilson...cud ;)

the dark

Świetna komedia ze świetną rolą Owena Wilsona. Polecam. :)
JA, TY I ON
USA, 2006
Dla 36-letniego Randolpha Dupree (Owen Wilson) czas zatrzymał się jakieś dwadzieścia lat temu. Choć jest już w wieku, w którym inni chwalą się zawodowymi osiągnięciami i zdjęciami dzieci, Dupree spędza czas na beztroskim imprezowaniu, na które zarabia chwytając się dorywczych zajęć. Z pokaźnego grona znajomych najważniejszy jest dla niego Carl (Matt Dillon), wierny przyjaciel i wzór faceta.
komedia
JA, TY I ON
4,2 5 1 20