PREMIERA

2008.08.01

CANAL+ PREMIUM

JACKASS - ŚWIRY W AKCJI 2

Jackass Number Two

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nie ma chyba osób, które reagowałyby na ich wygłupy z obojętnością. U niektórych budzą obrzydzenie, u innych uśmiechy politowania, większość przyprawiają o niekontrolowane ataki śmiechu.

Za całe zamieszanie odpowiada grupa kaskaderów - Johnny Knoxville, Bam Margera, Party Boy, Steve-O, Ryan Dunn, Dave England, Wee Man i inni. W większości wywodzą się ze środowiska BMX-owego i gdzie się nie pojawią, wywołują zgorszenie, mając sobie za nic polityczną poprawność. Dla tych, którym Jackass w MTV nie wystarcza, powstał już drugi długometrażowy zbiór kaskaderskich popisów, wygłupów i skeczy filmowanych z ukrytej kamery. Jeszcze w trakcie trwania napisów początkowych Jackassi uciekają przez spokojne amerykańskie przedmieścia przed stadem rozjuszonych byków, ratując się wskakiwaniem do samochodów i koszy na śmieci. Kolejne półtorej godziny wypełniają m.in. rodeo na strażackim wężu pod dużym ciśnieniem, domowy zjazd narciarski czy nie mniej ryzykowne próby zapoznania genitaliów jednego ze "świrów" z bynajmniej nie gumowym wężem.

W filmie gościnnie pojawiają się reżyserzy, tacy jak Spike Jonze (jeden z producentów) i John Waters, autor kultowych musicali "Lakier do włosów" i "Beksa". Do zaprezentowania kilku trików udało się też zaprosić Tony'ego Hawka, legendarnego deskorolkowca, który swoim nazwiskiem firmował już nawet gry komputerowe. Zabrakło natomiast zawsze wysoko cenionego przez fanów Dona Vito, z którym wszystkie sceny zostały usunięte po tym, jak tuż przed premierą filmu stał się bohaterem skandalu obyczajowego.

Podsumowując film jeden z krytyków stwierdził, że jest to "uwłaczające, infantylne i zupełnie niepoważne kompendium cielesnej brawury, co czyni go jedną z najbardziej wyzwolonych i oczyszczających komedii naszych czasów". Na szczęście film poprzedza apel, by nie powtarzać obejrzanych wyczynów w warunkach domowych.

WASZE OPINIE

Kubol1910

A mnie tam się podobało. Każdy Jackass oglądałem.

Bartolomeusz

Do tego filmu mam mieszane uczucia. Z jednej strony oglądałem "Jackassa" gdy byłem młodszy, i wtedy bardzo przepadałem za tego typu programami ("Dirty Sanchez). Z drugiej strony natomiast, obecnie tego typu filmy raczej obrzydzają mnie niż podniecają. Były w tej produkcji takie momenty, że nawet nie patrzyłem na ekran (głównie dwie akcje z koniem; picie i jedzenie), ale to nie wszystkie momenty, które wg mnie nie były zbyt "cywilizowane". Jedynym punktem zaczepienia, który jako-tako śmieszył była postać "babci", ale ona pojawiała się sporadycznie i szybko znikała. Podsumowując, dla fanów ten film jest obowiązkowy, dla całej reszty populacji już nie. Można sobie darować. Naprawdę, nic nie stracicie nie oglądając tej produkcji.

Bartolomeusz

Mogliby puścić. Ale pewnie nie nastąpi to w tym roku.
JACKASS - ŚWIRY W AKCJI 2
reżyseria:
USA, 2006
Nie ma chyba osób, które reagowałyby na ich wygłupy z obojętnością. U niektórych budzą obrzydzenie, u innych uśmiechy politowania, większość przyprawiają o niekontrolowane ataki śmiechu.
komedia
JACKASS - ŚWIRY W AKCJI 2
4,2 5 1 51