PREMIERA

2011.10.18

CANAL+ PREMIUM

Jak kochać, to we dwoje

L'amour c'est mieux a deux (The Perfect Date)

Francja, 2010

,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

4.00

Opis

Michel (Clovis Cornillac) i Vincent (Manu Payet) przyjaźnią się od lat. Świetnie się znają, choć niekoniecznie rozumieją. Każdy z nich reprezentuje zgoła odmienne podejście do kobiet, miłości i związków.

Michel to niepoprawny romantyk. Jest przekonany, że będzie szczęśliwy tylko z kobietą poznaną przypadkiem, w której zakocha się od pierwszego wejrzenia. Tak właśnie poznali się jego dziadkowie i rodzice - małżeństwa niezwykle udane i nierozłączne od dziesiątek lat. Vincenta, wziętego prawnika, romantyczne wizje i przeczucia nie interesują. Liczy się tylko dobry seks. W końcu Michel - przekonany, że to ta jedyna - bierze ślub. Związek nie trwa długo i kończy się rozwodem, który przygnębia Michela i potęguje jego wiarę w jedyny słuszny scenariusz poznania kobiety życia. Aby pomóc przyjacielowi, Vincent bierze sprawy w swoje ręce. Tak w życiu kumpli pojawiają się Angèle (Virginie Efira) i Nathalie (Annelise Hesme), które sprawiają, że postawy obu panów zmieniają się.

Komercyjne kino nad Sekwaną coraz częściej czerpie z produkcji hollywoodzkich. "Jak kochać, to we dwoje" jest francuską komedią romantyczną nakręconą na wzór filmów amerykańskich. Twórcy, zainspirowani chwytem zastosowanym w "Gran Torino" przez Eastwooda, zrezygnowali nawet z napisów początkowych, by od pierwszej chwili przejść do sedna. Początkową wersję scenariusza stworzyli wspólnie komik, pisarz i aktor Franck Dubosc ("Kemping", "Iznogud") i ARNAUD LEMORT, planujący nakręcić parodię "kom-romów" pod tytułem: "Mężczyzna, który szeptał kobietom na ucho". Kiedy zasiedli do pracy z DOMINIQUEM FARRUGIĄ, ich tekst przeszedł totalną metamorfozę. Z początku za kamerą stać miał jedynie ostatni z panów. Zaprosił on jednak do współpracy Lemorta, dając mu szansę na debiut w roli reżysera. Filmowcy chcili w szczególny, romantyczny sposób pokazać Paryż. Współpracując z operatorem Erikiem Guichardem ("Gadjo Dilo", "Himalaya - dzieciństwo wodza") robili ujęcia miasta, celowo nadając im charakter pocztówkowy. Do większości ważnych ról Farrugia postanowił zaangażować aktorów mało znanych. U podstaw decyzji leżały nie tylko względy finansowe, ale także chęć nadania produkcji oryginalności i powiewu świeżości. Ogromna popularność filmu we Francji, gdzie do kin wybrało się ponad milion osób, dała szansę zabłysnąć mniej doświadczonym aktorom, jak: Annelise Hesme ("Zakochany Molier", "Miłość. Nie przeszkadzać!") czy Manu Payet ("Kilka wolnych dni"). Najbardziej doświadczony w obsadzie Clovis Cornillac to laureat Cezara za rolę w "Zdrady, kłamstwa i coś więcej", znany przede wszystkim jako tytułowy Gall z "Asteriksa na olimpiadzie". W roli pięknej Angèle twórcy chcieli obsadzić kogoś w stylu Cameron Diaz. Jednogłośnie doszli do wniosku, że najlepiej wypadnie popularna francuska prezenterka, atrakcyjna i zabawna Virginie Efira ("Zabij mnie, proszę").

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

art1970

Te filmy maja coś wspolnego z komedyjkami spod znaku ITI. Są tak samo denne, nie polecam.

rass

przedmówco. Firma zakupiła TIRa filmów z Francji. Na szczęście trafią się wsód nich niezłe (Diamant 13), ale apele nic tu nie poradzą. Trzeba ogladać jak leci...

zalogowany

Może czas już zakończyć ten festiwal francuskich komedyjek obyczajowych w C+? Zapomina się je po jednym dniu, choć przyznam, że do tej pory oglądało mi się je dość przyjemnie. Ten film jednak był okropny: nieśmieszny, wulgarny, zrobiony byle jak. Szkoda, że Clovis Cornillac dał się wciągnąć w coś takiego.
Jak kochać, to we dwoje
Francja, 2010
Michel (Clovis Cornillac) i Vincent (Manu Payet) przyjaźnią się od lat. Świetnie się znają, choć niekoniecznie rozumieją. Każdy z nich reprezentuje zgoła odmienne podejście do kobiet, miłości i związków.
komedia romantyczna
Jak kochać, to we dwoje
3,9 5 1 21