Paramount Pictures

PREMIERA

2004.10.31

CANAL+ PREMIUM

JAK STRACIĆ CHŁOPAKA W 10 DNI

How To Lose A Guy In 10 Days

USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ona jest inteligentną i piękną redaktorką poczytnego kobiecego pisma, on - wschodzącą gwiazdą świata reklamy. Wydają się dla siebie stworzeni, ale zanim sami się o tym przekonają, przejdą prawdziwą drogę przez mękę.

Andie (Kate Hudson) ma dość pisania porad dla mniej rozgarniętych czytelniczek "Composure", Ben (Matthew McConaughey) natomiast chce zerwać z promocją sprzętu sportowego i sięgnąć po intratny kontrakt z potentatem z branży diamentów. Żeby zdobyć ów kontrakt Ben zakłada się z szefem, że w ciągu dziesięciu dni rozkocha w sobie nowopoznaną dziewczynę. Podczas wieczoru w restauracji wybór pada na blondwłosą Andie, która bawi tu wraz z przyjaciółkami. Para od razu przypada sobie do gustu, ale Ben nie wie, że sam jest obiektem zakładu. Andie przygotowuje bowiem artykuł będący antyporadnikiem dla dziewczyn. Podczas dziesięciu randek ma popełnić wszystkie typowe dla płci pięknej błędy i udowodnić tezę, że wystarczy parę dni na zakończenie - nawet obiecująco rozpoczętej - znajomości. Realizacja obu planów okazuje się karkołomnym zadaniem: Andie stara się za wszelką cenę zniechęcić do siebie Bena, a on cierpliwie to znosi, by nie stracić partnerki. A gdy zaczyna rodzić się między nimi prawdziwe uczucie, nieoczekiwanie wychodzi na jaw prawda.

Reżyser DONALD PETRIE to hollywoodzki specjalista od komedii romantycznych. Na koncie ma takie hity, jak: "Mystic Pizza", "Partner", "Miss agent" czy "Dwóch zgryźliwych tetryków". W postaci głównych bohaterów "Jak stracić..." wcieliło się dwoje popularnych młodych aktorów: Kate Hudson i Matthew McConaughey. 25-letniej dziś Hudson już jeden z pierwszych filmów "U progu sławy" przyniósł Złoty Glob i nominację do Oscara. Aktorka zagrała poza tym m.in. w filmach: "Wszystko o Adamie", "Doktor T. i kobiety", "Rozwód po francusku", "Cena honoru", a ostatnio - "Mama na obcasach". O dekadę starszy McConaughey to gwiazda filmów: "Czas zabijania", "Kontakt", "Amistad", "Ed Tv", "Władcy ognia", "Powiedz tak" i "Ręka Boga". Podczas realizacji filmu "Jak stracić chłopaka w 10 dni" wykorzystano autentyczne diamentowe akcesoria (wartości ponad 14 tysięcy dolarów!) wypożyczone z domu jubilerskiego Harry'ego Winstona, który wielokrotnie ubierał w swoje klejnoty hollywoodzkie gwiazdy, tj.: Katherine Hepburn, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Nicole Kidman, Halle Berry czy Gwyneth Paltrow.

WASZE OPINIE

Hemanthe

Film normalnie super, tak chciałabym zobaczyć go jeszcze raz ,jeśli to możliwe proszę, aby film ukazał się ponownie w programie :-)

Ja-olra

ideal!:):)))))

Dorka

świetny, świtny film, gorąco polecam, oglądałam może z 10 razy i jeszcze mi się nie znudził :)
JAK STRACIĆ CHŁOPAKA W 10 DNI
reżyseria:
USA/Niemcy, 2003
Ona jest inteligentną i piękną redaktorką poczytnego kobiecego pisma, on - wschodzącą gwiazdą świata reklamy. Wydają się dla siebie stworzeni, ale zanim sami się o tym przekonają, przejdą prawdziwą drogę przez mękę.
komedia romantyczna
JAK STRACIĆ CHŁOPAKA W 10 DNI
4,8 5 1 215