PREMIERA

2005.07.30

CANAL+ PREMIUM

JAK UGRYŹĆ 10 MILIONÓW 2

The Whole Ten Yards

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia sensacyjna

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jimmy Tudeski (Bruce Willis) uważany był niegdyś za jednego z najgroźniejszych przestępców w Ameryce. Obecnie słynny Tulipan przeistoczył się w gospodynię domową, a do swoich ulubionych zajęć zalicza odkurzanie dywanu i hodowlę kurczaków.

Martwi to jego żonę Jill (Amanda Peet), która wyrzuca mu, że poślubiała mordercę, a nie sprzątaczkę. Jill próbuje zabijać na własny rachunek, ale prześladuje ją pech - jej potencjalne ofiary giną wcześniej w wypadkach. Problemy małżeńskie mają też Nicholas "Oz" Oseransky (Matthew Perry) i jego piękna żona Cynthia (Natasha Henstridge). To dzięki fałszywej dokumentacji dentystycznej dostarczonej przez Oza Tulipan uchodzi w oczach policji i mafii za martwego. Ale sam Oz wolnością się nie cieszy. Mężczyzna żyje w ciągłym strachu czekając na zemstę bandytów, którym kilka lat temu cała czwórka ukradła miliony dolarów. W końcu problemy rzeczywiście pojawiają się. Z więzienia wychodzi węgierski mafiozo - sędziwy Lazlo Gogolak (Kevin Pollak), który obwinia Tulipana za śmierć swojego syna Yanni'ego. Wkrótce gang Gogolaka porywa Cynthię. Przerażony Oz jedzie do meksykańskiej willi Tulipana prosząc go o pomoc. Nieco ekscentryczne zachowanie byłego przestępcy trochę go niepokoi, ale ma nadzieję, że nie jest mu obojętny los byłej żony. Niestety nie ma czasu na rozterki, bo w ślad za Ozem pojawiają się ludzie Gogolaka. Wszyscy troje muszą uciekać. Oz i Jill nie wiedzą jednak, że cała historia jest częścią obmyślanego od lat planu Tulipana.

"Jak ugryźć 10 milionów 2" to sequel komediowego przeboju sprzed czterech lat. Reżyserię powierzono tym razem HOWARDOWI DEUTCHOWI, twórcy filmów "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy", "Dziwna para II" czy "Sezon rezerwowych" oraz seriali "Opowieści z krypty" i "Melrose Place". W postać Tulipana wcielił się ponownie Bruce Willis, który swój status mega gwiazdy zawdzięcza takim produkcjom, jak "Pulp Fiction", "12 małp" i trylogii "Szklana pułapka". Poza tym wystąpił m.in. w "Piątym elemencie", "Niezniszczalnym", "Śniadaniu mistrzach", "Szóstym zmyśle", "Armageddonie", "Łzach słońca" oraz przebojowym serialu "Na wariackich papierach", za rolę w którym dostał Złoty Glob i nagrodę Emmy. Partnerują mu pamiętani z pierwszej części filmu: gwiazda kultowego serialu "Przyjaciele" Matthew Perry ("Polubić czy poślubić", "Troje do tanga"), Amanda Peet ("Lepiej późno niż później", "Tożsamość"), Natasha Henstridge ("Gatunek", "Duchy Marsa") oraz w brawurowej roli Lazlo Gogolaka Kevin Pollak ("Podejrzani", "Powiedz tak").

WASZE OPINIE

and

1 część świetna , ta niespecjalna

kachna

100 razy gorsza od części 1. bardzo się zawiodłam

Luke

Jak ktoś widział pierwszą część to warto i na ten film poświęcić chwile. W sumie gorszy, ale jest tu i sporo dobrych gagów.
JAK UGRYŹĆ 10 MILIONÓW 2
reżyseria:
USA, 2004
Jimmy Tudeski (Bruce Willis) uważany był niegdyś za jednego z najgroźniejszych przestępców w Ameryce. Obecnie słynny Tulipan przeistoczył się w gospodynię domową, a do swoich ulubionych zajęć zalicza odkurzanie dywanu i hodowlę kurczaków.
komedia sensacyjna
JAK UGRYŹĆ 10 MILIONÓW 2
3,8 5 1 75