dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2013.12.31

CANAL+ FAMILY

Jak upolować faceta?

One for the Money

USA 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Stephanie Plum (Katherine Heigl) to pewna siebie dziewczyna z New Jersey. Wprawdzie od sześciu miesięcy nie może znaleźć pracy, a na poczet długów zajęto jej samochód, mimo to nie traci głowy.

Aby wyjść z finansowego dołka, zwraca się z prośbą o pomoc do kuzyna Vinnie'ego (Patrick Fischler), zawodowo zajmującego się ściganiem zbiegłych przestępców. Vinnie przyjmuje Stephanie jako agentkę i zleca jej pierwszą sprawę - namierzenie Joe Morellego (Jason O'Mara), byłego policjanta oskarżonego o morderstwo. Sęk w tym, że Joe jest sympatią dziewczyny z czasów licealnych.

"Jak upolować faceta?" jest zwariowaną komedią romantyczną opartą na powieści amerykańskiej pisarki Janet Evanovich. Książka "One for the Money" ukazała się pierwotnie w 1994 roku i zapoczątkowała niezwykle popularny cykl o perypetiach Stephanie Plum, bezrobotnej sprzedawczyni bielizny, którą problemy finansowe zmuszają do przyjęcia pracy w charakterze "łowczyni głów". Zachęcone powodzeniem powieści studio TriStar Pictures nabyło prawa do jej ekranizacji, długo jednak ociągając się z realizacją przedsięwzięcia. "Ciężko uwierzyć, że nic nie robią z wartą miliony marką" - ubolewała sama Evanovich. Aż wreszcie w 2010 roku rozpoczęto zdjęcia do filmu pod kierownictwem brytyjskiej reżyserki JULIE ANNE ROBINSON ("Ostatnia piosenka", seriale "Kim jest Samantha?", "Dwie spłukane dziewczyny") oraz producenta Toma Rosenberga (oscarowe "Za wszelką cenę").

Główną rolę w filmie otrzymała Katherine Heigl, znana m.in. z "Wpadki", "Brzydkiej prawdy" oraz seriali "Roswell - W kręgu tajemnic" i "Chirurdzy". "Katherine Heigl jest niezwykle utalentowana i uosabia to, kim jest Stephanie Plum" - komplementowała aktorkę Janet Evanovich. "Jest odważna, sexy, lubi ryzykować, ale kryje się w niej także duża wrażliwość i obawa o to, co przyniesie przyszłość. Katherine odegrała na ekranie całą gamę emocji, sprawiając że ekranowa bohaterka stała się równie efektowna, co w powieści. Ona po prostu stała się Stephanie!". Na drugim planie można zobaczyć Jasona O'Marę ("Marlowe", "Resident Evil - Zagłada"), Daniela Sunjatę ("Diabeł ubiera się u Prady", "Duchy moich byłych") i Johna Leguizamo ("Moulin Rouge!", "Zdarzenie").
Jak upolować faceta?
USA 2012
Stephanie Plum (Katherine Heigl) to pewna siebie dziewczyna z New Jersey. Wprawdzie od sześciu miesięcy nie może znaleźć pracy, a na poczet długów zajęto jej samochód, mimo to nie traci głowy.
komedia romantyczna
Jak upolować faceta?