Forum Film Poland

PREMIERA

2013.06.22

CANAL+ PREMIUM

2013.09.28

CANAL+1

Jak urodzić i nie zwariować

What to Expect When You're Expecting

USA 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 110 min

Opis

W dniu zwycięstwa w telewizyjnym show tanecznym trenerka fitness Jules Baxter (Cameron Diaz) dowiaduje się, że jest w ciąży. Fotografka Holly (Jennifer Lopez) nie może mieć dzieci, więc decyduje się na adopcję sieroty z Etiopii.

Wendy Cooper (Elizabeth Banks) prowadzi butik dla karmiących matek i od dwóch lat stara się o potomstwo. Kiedy ogłasza, że jest w ciąży teściowi (Dennis Quaid), ten oświadcza, że jego dużo młodsza żona Skyler (Brooklyn Decker) także spodziewa się dziecka. Z kolei Rosie Brennan (Anna Kendrick) zalicza wpadkę z kolegą z czasów liceum. Historię kobiet przenikają się nawzajem, pokazując jak wiele problemów i perypetii może wiązać się z nadchodzącym macierzyństwem.

"Jak urodzić i nie zwariować" został oparty na poradniku dla przyszłych matek. Książka "What to Expect When You're Expecting" Heidi Murkoff, nazywana niekiedy "biblią ciąży", od prawie trzydziestu lat pozostaje przebojem wydawniczym, a na całym świecie sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, jedna z autorek scenariusza Heather Hach ("Zakręcony piątek") zajęła się pracą nad tekstem w momencie, kiedy sama oczekiwała narodzin dziecka. - Panuje ogólne mniemanie, że ciąża to okres uroczy i wzruszający, a ja uważam, że to również bardzo zabawny czas w życiu - zapewniała. - Starałam się to uwypuklić. A także uwspółcześnić, żeby film był opowieścią naszego pokolenia o tym, jak sobie z tym poradzić w dzisiejszych czasach. Hach otrzymała wsparcie innej autorki, znanej z pracy przy komediodramacie "Dziewczyna z marzeniami" Shauny Cross. Reżyseria filmu to z kolei dzieło specjalisty od komedii rodem z Wielkiej Brytanii, KIRKA JONESA ("Budząc Neda Devine'a", "Wszyscy mają się dobrze"), którego bardzo ucieszyła możliwość pracy nad projektem. - Książka emanuje humorem i z nim właśnie zacząłem wiązać potencjał tego filmu - wyjaśniał.- Pary, które po raz pierwszy doświadczają ciąży, są rzucane na głęboką wodę, a w takich sytuacjach zawsze się znajdzie miejsce dla elementów komicznych. I dla patosu. Lubię robić filmy, w których jest miejsce na humor i emocje. Często w tym samym czasie. Myślę, że to magiczna kombinacja.

Do udziału w filmie nie trzeba też było przekonywać aktorów, którym producenci postanowili powierzyć główne role. - Chodzą legendy o tym poradniku - przytakiwała Cameron Diaz. - To jedna z tych pozycji, które stają się częścią życia. Kiedy się go czyta, to tak, jakby słuchać porad od najbliższej przyjaciółki, która już przez to przeszła. Jennifer Lopez dodawała: - Ta książka jest niezwykła, dlatego jest tak popularna. Opowiada dokładnie, tydzień po tygodniu, co się z tobą dzieje w tym okresie. Myślę, że to naturalne, że my, kobiety, kiedy jesteśmy w ciąży, obawiamy się, czy wszystko pójdzie dobrze. A ta książka mówi nam: Tak właśnie powinno być. Nie martw się. Tak powinnaś się czuć. Poza Diaz i Lopez w obsadzie znalazły się także m.in. Elizabeth Banks ("Zack i Miri kręcą porno", "Igrzyska śmierci"), Anna Kendrick ("Pół na pół", "Pitch Perfect") i Brooklyn Decker ("Battleship: Bitwa o Ziemię").

"Wzloty, upadki, nieoczekiwane radości i zupełnie spodziewane udręki ciąży zostają wyczerpująco przedstawione w tej zabawnej, ciepłej, świetnie obsadzonej komedii" - pisał Jim Schembri z portalu 3AW. Współscenarzystka Shjauna Cross zachęcała zaś widzów słowami: - Myślę, że ludzie, którzy ciążę mają już za sobą, będą mogli się utożsamić z naszymi bohaterami. A ci, którzy właśnie przez to przechodzą, będą mieli do siebie większy dystans. Może przestaną się osądzać i otworzą się na ducha tego filmu, aby dobrze się bawić.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

szewol

Lekka, łatwa i przyjemna. Do urodzenia :)

Sledzik

Jak dla mnie to pozytywne zaskoczenie, szału nie ma , aczkolwiek spędziłem przy tym filmie całkiem miło czas, można zobaczyć :)

pedro

Typowa amerykańska komedia, ale kilka zabawnych scen warto zobaczyć. Może być (nie lubię komedii Made in Hollywood), ale ta nie była zła.
Jak urodzić i nie zwariować
reżyseria:
USA 2012
W dniu zwycięstwa w telewizyjnym show tanecznym trenerka fitness Jules Baxter (Cameron Diaz) dowiaduje się, że jest w ciąży. Fotografka Holly (Jennifer Lopez) nie może mieć dzieci, więc decyduje się na adopcję sieroty z Etiopii.
komedia
Jak urodzić i nie zwariować