Fox

PREMIERA

2008.12.10

CANAL+ PREMIUM

JEST NAS WIĘCEJ

More of Me

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Alice McGrath (Molly Shannon), jak przystało na typową współczesną kobietę, stara się dzielnie pogodzić role matki bliźniaków i kochającej małżonki z aktywnością zawodową. Daje z siebie wszystko, aż pewnego dnia nie starcza jej już sił.

Stojąc wykończona przed lustrem dzieli się w dosłownym znaczeniu tego słowa na trzy odrębne osoby, z których każda bierze na swoje barki obowiązki jednej z ról. Powstaje Alice super-mama, Alice McGrath ponętna żona i pani McGrath efektywna pracownica. "Roztrojona" kobieta szybko jednak zdaje sobie sprawę, że trzy niezależne wcielenia nie pozwalają jej czerpać z życia tyle satysfakcji i szczęścia, co jedno, nawet jeśli dramatycznie przemęczone. Teraz musi znaleźć sposób na powrót do stanu wyjściowego.

"Jest nas więcej" to zrealizowana dla słynącego z kobiecego repertuaru kanału Lifetime komedia DAISY VON SCHERLER MAYER, której reżyserski debiut "Party Girl" z 1995 roku przeszedł do historii jako pierwszy film fabularny pokazany w Internecie. Zauważony został także na najważniejszym na świecie festiwalu filmów niezależnych Sundance, gdzie reżyserkę nominowano do prestiżowej Wielkiej Nagrody Jury. Domeną von Scherler Mayer stały się komedie na czele z inspirowaną Bollywood "Guru" i familijną "Madeline".

W "Jest nas więcej" główna, potrójna rola przypadła Molly Shannon, której talent komediowy został dostrzeżony po nominowanym do Emmy udziale w "Saturday Night Live", gdzie współpracowała m.in. z Willem Ferrellem. W dorobku aktorki są takie przeboje, jak "Grinch - świąt nie będzie", "Evan Wszechmogący" czy "Depresja gangstera". Ekranowego męża Alice zagrał Steven Weber, który już wcześniej spotkał się z Molly Shannon na planie "12 wieczorów wigilijnych". Wcielił się wtedy w zaniedbującego rodzinę biznesmena, którym po wypadku opiekowała się niecodzienna pielęgniarka, grana przez Shannon.

WASZE OPINIE

masster.mk

gniot gniotów

Bartolomeusz

Villemo, jesteś genialna. Właśnie stworzyłaś oficjalną nazwę nagród na najgorszy film emitowany w C+. Takie "Złote Maliny" po polsku. :-)

villemo

Kiepski patent na sukces - wziąć irytującą aktorkę, która operuje na zmianę dwoma grymasami twarzy, i sklonować ją, by widz ani na chwilę nie mógł od niej odpocząć.

Nieciekawa historia, nie bardzo wiem, dla kogo stworzona (może dla kobiet? zabieganych kobiet? niestety nie umiałam się zidentyfikować z tą postacią) i prowadząca do banalnej puenty.
Momenty, które miały być zabawne - czasami wręcz żenowały.

Oczywiście da się obejrzeć. W 10 - stopniowej skali gniotów przyznałabym maksymalnie 3 Minorrrrry*.
________________________
* 1 Minorrrrr - minimalne stężenie cech gniota
10 Minorrrrów - gniot wcielony
JEST NAS WIĘCEJ
USA, 2007
Alice McGrath (Molly Shannon), jak przystało na typową współczesną kobietę, stara się dzielnie pogodzić role matki bliźniaków i kochającej małżonki z aktywnością zawodową. Daje z siebie wszystko, aż pewnego dnia nie starcza jej już sił.
komedia
JEST NAS WIĘCEJ
2,2 5 1 5