PREMIERA

2006.12.31

CANAL+ PREMIUM

JESTEM PRZY TOBIE

Main Hoon Na

Indie, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: muzyczny melodramat

czas trwania: 175 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Major Ram Prasad Sharma (Shahrukh Khan) jest doskonale wyszkolonym i cenionym przez dowódców oficerem indyjskiej armii. Od swojego postrzelonego przez terrorystów, umierającego ojca dowiaduje się, że ma przyrodniego brata. Niedługo potem otrzymuje rozkaz.

Zostaje mu powierzona tajna wojskowa misja w college'u, gdzie w przebraniu ucznia ma ochraniać Sanjanę (Amrita Rao), córkę generała Amarjeeta Bakshi (Kabir Bedi), który próbuje doprowadzić do indyjsko-pakistańskiego pokoju. Pojednanie obu narodów ma gorliwych przeciwników, a jeden z nich, groźny terrorysta Radghavan (Sunil Shetty), zagraża życiu Sunjany. Jak się szczęśliwie okazuje, w szkole tej uczy się również jego brat. Ram wkracza w szeregi uczniów college'u w nobliwym stroju prymusa i od razu zostaje wzięty za nauczyciela chemii. Tutejsze grono pedagogiczne nie należy zresztą do typowych. Jeden z nauczycieli pluje, a podstarzała pani profesor uwodzi uczniów. Uczniowie to również zbiór oryginałów. Są doskonale zorientowani w najnowszych trendach mody, do perfekcji opanowali sztukę tańca (oczywiście synchronicznego), jednak do nauki garną się niezbyt chętnie. Ram, jak na agenta do zadań specjalnych przystało, szybko aklimatyzuje się w szkole, nabiera uczniowskiej dezynwoltury, nawiązuje kontakt z bratem, a przy okazji zakochuje się w przepięknej nauczycielce chemii Chandni (Sushmita Sen).

Muzyka, taniec, zmysłowe barwy, piękni aktorzy i ujęcia niczym z wideoklipów, a przy tym dość naiwnie poprowadzona akcja stały się już znakiem firmowym indyjskiej Fabryki Snów, czyli Bollywood. Moda na Bollywood, która co jakiś czas w widowiskowy sposób ogarnia świat, do Polski trafiła wraz z premierą indyjskiego przeboju "Czasem słońce, czasem deszcz". Spora część polskiej publiczności zakochała się w gwiazdach z Bombaju, które w Indiach otaczane są boską niemal czcią - ich wizerunki wiszą w hinduskich domach na honorowych miejscach, a filmowe premiery przyciągają często takie tłumy, że konieczna jest interwencja policji. Indyjscy aktorzy to najlepsi tancerze, najzgrabniejsze kobiety i najprzystojniejsi mężczyźni, choć nie zawsze najlepsi aktorzy. Ale przecież nie aktorstwo, ani fabuła w filmach z Bollywood są najważniejsze. Indyjska publiczność wydaje fortunę na bilety do kina (nie każdego na nie stać), aby obejrzeć popis perfekcyjnych układów tanecznych, wykonanych do narodowej muzyki zmieszanej z klasycznymi przebojami pop, które uatrakcyjniają czasem smutną, czasem zabawną opowieść z obowiązkowym dobrym zakończeniem.

Takie jest również "Jestem przy tobie", gdzie główną rolę zagrał absolutny megagwiazdor Bollywood Shakrukh Khan, znany w Polsce z "Czasem słońce, czasem deszcz" czy "Veer - Zaara". To właśnie dzięki niemu reżyserię filmu powierzono znanej w Indiach i na świecie choreografce FARAH KHAN, która dzięki niemu została pierwszą w historii Bollywood kobietą nominowaną do Filmfare Award w kategorii najlepszy reżyser. Swój debiut Farah Khan wykorzystała również, żeby nawiązać do wszystkich swoich ulubionych filmów. To dlatego dyrektor szkoły przez cały film czyta "Harry'ego Pottera".

WASZE OPINIE

viola

puscie ten film !blagam

violafka

nie moge zyc bez muzyki z tego filmu, ogulnie kocham ten film!!!!!!!

Marcin20

Bardzo lubie takie filmy mimo tego ze wielu moich kolegów nie lubi. Gdy pierwszy raz zobaczylem ze jest to film muzyczny musialem obejrzec go kolejny raz. Bardzo podobał mi sie równiez Moulin rouge mimo calkiem innej fabuly. Poprostu lubie filmy muzyczne a ten polecam goraco. Wartoooo
JESTEM PRZY TOBIE
reżyseria:
Indie, 2004
Major Ram Prasad Sharma (Shahrukh Khan) jest doskonale wyszkolonym i cenionym przez dowódców oficerem indyjskiej armii. Od swojego postrzelonego przez terrorystów, umierającego ojca dowiaduje się, że ma przyrodniego brata. Niedługo potem otrzymuje rozkaz.
muzyczny melodramat
JESTEM PRZY TOBIE
4,8 5 1 238