PREMIERA

2008.11.08

CANAL+ PREMIUM

JESZCZE RAZ

Polska, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Anna (Danuta Stenka) jest atrakcyjną czterdziestoletnią rozwódką. Mimo, że ma za sobą kilka nieudanych związków, nadal wierzy w wielką miłość. Wychowuje samotnie dorastającą córkę Kasię (Anna Antonowicz), która pod względem charakteru zupełnie nie przypomina przebojowej i pewnej siebie matki.

Dziewczyna stroni od męskiego towarzystwa, a od imprez woli praktykę jogi. Kobiety planują wspólne wakacje nad morzem, ale los sprawia, że nad Bałtyk trafia tylko Kasia. Tam, na obozie surfingowym spotyka zadufanego w sobie Pawła (Przemysław Cypryański), którego sposób bycia niezwykle ją irytuje. Anna tymczasem spędza urlop w Tatrach, gdzie do pracy ratownika górskiego przysposabia się Michał (Jan Frycz), poukładany i zasadniczy prawnik. Obie kobiety trafiają więc na mężczyzn z pozoru zupełnie do nich nie pasujących. Przeciwieństwa jednak potrafi czasem przyciągnąć do siebie magnetyczna moc zauroczenia.

Komedia romantyczna jest gatunkiem, który od kilku lat cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Kinomani w Polsce potrzebują lekkiej rozrywki i wzruszeń, o czym dobitnie świadczy sukces kasowy "Jeszcze raz", który już w pierwszym tygodniu projekcji obejrzało ponad 160 tysięcy widzów. Za powstanie filmu odpowiedzialni są twórcy takich tytułów, jak "Ja wam pokażę!" czy "Ryś", którzy po raz kolejny udowodnili, że potrafią robić kino rozrywkowe na dobrym poziomie. Najtrafniej chyba o filmie wypowiedział się jego reżyser MARIUSZ MALEC, wyrażając nadzieję, że obraz "będzie dla widzów wytchnieniem od codziennych kłopotów, wzbudzi tęsknotę za wakacjami i wielką miłością". Malec zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w 2001 roku "Człowiekiem wózków", wyróżnioną m.in. 2 nominacjami do Orła (scenariusz i zdjęcia) i nagrodą na FF w Phenian (scenariusz) opowieścią o człowieku, który po stracie najbliższych porzuca cywilizowany świat i wyrusza na samotną wędrówkę w poszukiwaniu wewnętrznej równowagi. "Jeszcze raz" to druga fabuła w dorobku filmowca, który od czasu debiutu poświęcił się pracy dla telewizji, reżyserując takie seriale, jak "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe". Kluczem do sukcesu jego komedii okazała się nieskomplikowana, pełna ciepła i humoru fabuła, świetna obsada oraz pogodna i optymistyczna "wakacyjna" aura.

Scenariusz autorstwa Ilony Łepkowskiej, najsłynniejszej obecnie polskiej scenarzystki ("M jak miłość", "Klan", "Na dobre i na złe", "Nigdy w życiu!"), opowiada o uczuciowych perypetiach dwóch pokoleń ludzi. Wraz z rozwojem akcji roznieca się dojrzała miłość matki oraz pierwsza romantyczna fascynacja jej córki. Kobiety są zupełnie odmiennymi charakterami, co już samo w sobie czyni z nich intrygujący rodzinny tandem. Los sprawia, że niezależnie od siebie poznają spokrewnionych ze sobą mężczyzn, którzy w ogóle nie przystają do ideałów, o których bohaterki mogłyby śnić po nocach. A jednak stare porzekadło o przyciąganiu się przeciwieństw okazuje się mieć w sobie całkiem sporo prawdy. Ilona Łepkowska przyznała, że pisząc scenariusz, zakładała powierzenie głównych ról konkretnym aktorom.

Wybór odtwórców był dokładnie przemyślany. W energiczną Annę wcieliła się Danuta Stenka, znakomita aktorka kojarzona przede wszystkim z rolami silnych kobiet o twardym charakterze i przyciągającym seksapilu. W roli sztywniaka Michała świetnie odnalazł się Jan Frycz, po raz kolejny udowadniając swoją aktorską wszechstronność. Ich dzieci zagrali młodzi aktorzy, którzy dopiero zaczynają kariery na wielkim ekranie. Przemysław Cypryański, który od 1997 roku występuje w serialu "Klan", a od 2006 w "M jak miłość", ma na koncie epizodyczną rolę w "Dlaczego nie!" Ryszarda Zatorskiego. Annę Antonowicz natomiast, która grała regularnie w serialach "Na dobre i na złe" i "Pensjonat pod różą", widzowie mogą zobaczyć w "Nocnej straży" Petera Greenawaya.

Atutem "Jeszcze raz" są zachwycające zdjęcia plenerowe w pełni oddające urok wybranych plenerów. "Film kręciliśmy w tak pięknych miejscach, jak Wąwóz Kraków, Morskie Oko, doliny Kościeliska i Strążyska" - opowiadał reżyser Mariusz Malec - "Weszliśmy z ekipą na mierzące 2200 metrów n.p.m. Czerwone Wierchy. Nad morzem zaś pracowaliśmy w "Chałupach 3", najbardziej kultowej bazie surferów".

WASZE OPINIE

Filip86

Nie najgorszy. Szału jednak nie robi.

gbpsary

Żenada!!! Takiego badziewia dawno nie widziałem

tomek6996

Głównie przez wasze recenzje 'zmusiłem ' sie dopiero teraz do zaliczenia tego 'dieła' I co. Miłe zaskoczenie, bardzo przyjemny film. Chyba naklepszy film Stenki z ostatnich jej produkcji. Film lekki, a to że mamy kiepskie dialogi , przewidywalnośc to co. Ja się przy nim dobrze bawiłem 4+.
JESZCZE RAZ
reżyseria:
Polska, 2008
Anna (Danuta Stenka) jest atrakcyjną czterdziestoletnią rozwódką. Mimo, że ma za sobą kilka nieudanych związków, nadal wierzy w wielką miłość. Wychowuje samotnie dorastającą córkę Kasię (Anna Antonowicz), która pod względem charakteru zupełnie nie przypomina przebojowej i pewnej siebie matki.
komedia romantyczna
JESZCZE RAZ
3,3 5 1 48