Universal

PREMIERA

2008.12.06

CANAL+ PREMIUM

JETSONOWIE

Jetsons: The Movie

USA, 1990

,

gatunek: film animowany

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jetsonowie to przeciętna amerykańska rodzina, która żyje w odległej przyszłości.

Senior rodu George pracuje w fabryce wytwarzającej koła zębate, podczas gdy jego żona Jane zajmuje się domem. Jetsonowie mają dwójkę dzieci: nastoletnią Judy i małego Elroya, a także poczciwego psa o imieniu Astro i gosposię-robota Rosie. Pewnego dnia George otrzymuje awans na stanowisko wiceprezesa korporacji, stając się tym samym drugą osobą po jej właścicielu, apodyktycznym panu Kosmoskim. Do nowych zadań Jetsona należy kontrola nad jednym z firmowych zakładów, ulokowanym na szybującej w kosmicznej przestrzeni asteroidzie. George nie wie jednak, że jego poprzednicy na tym wpływowym stanowisku znikali krótko po objęciu posady, bowiem ktoś lub coś sabotuje pracę na asteroidzie.

"Jetsonowie" to pierwszy film pełnometrażowy zrealizowany na podstawie popularnego serialu animowanego, emitowanego w amerykańskiej telewizji w latach 1962 - 1987. Jetsonowie jawili się w nim jako zwykła amerykańska rodzina, tyle tylko, że zamieszkująca świat przyszłości, w którym częścią codzienności są futurystyczne pojazdy latające, inteligentne roboty i spotkania z przedstawicielami obcych cywilizacji. Sympatyczny serial przywołuje ducha niewinnej fantastyki naukowej, żywiącej nieco naiwne przekonanie, że postęp technologiczny doprowadzi do niewyobrażalnego wprost wzrostu komfortu życia przeciętnego człowieka.

Jetsonów na wielki ekran przenieśli ich twórcy WILLIAM HANNA i JOSEPH BARBERA, którzy założyli słynne studio Hanna-Barbera, miejsce narodzin takich niezapomnianych bohaterów, jak m.in. Scooby Doo, Miś Yogi, Goryl Magilla czy Flintstone'owie. "Jetsonowie" zarobili w USA ponad 20 milionów dolarów.

WASZE OPINIE

mama

Wielkie podziękowania dla C+ za emisję tego filmu. Mam nadzieję, że możemy liczyć na więcej produkcji studia Hanna-Barbera,

iMichał

Film był bardzo świetny, więc bardzo polecam. Szkoda że nie był z dubbingiem!

Overmars

jak dla mnie jedna z najlepszych premier :D
JETSONOWIE
USA, 1990
Jetsonowie to przeciętna amerykańska rodzina, która żyje w odległej przyszłości.
film animowany
JETSONOWIE
4,7 5 1 12