PREMIERA

2012.10.27

CANAL+ PREMIUM

Johnny English - Reaktywacja

Johnny English Reborn

Wlk. Brytania/USA/Francja, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Legendarny agent Johnny English (Rowan Atkinson) jest znów potrzebny brytyjskiemu wywiadowi MI7. Jego nowa przełożona Pamela Thornton (Gillian Anderson) przekazuje mu szczegóły misji. Johnny ma zapobiec zamachowi na premiera Chin, planowanego podczas wizyty dygnitarza w Anglii.

English poznaje swojego partnera Simona Ambrose (Dominic West), przydzielonego mu pomocnika Colina Tuckera (Daniel Kaluuya), konstruktora specjalnych szpiegowskich gadżetów Patcha Quartermaina (Tim McInnerny) oraz psycholożkę Kate Sumner (Rosamund Pike). Z ich pomocą musi rozpracować konspiracyjną siatkę, której wpływy sięgają CIA, KGB, a nawet MI7. Czasu pozostało niewiele, a przeciwnicy nie przebierają w środkach. Johnny rusza więc do akcji, nie zważając na konsekwencje swoich ekstrawaganckich działań.

"Totalny kataklizm może być jedną z opcji, porażka - nigdy! - to motto niekonwencjonalnego agenta Jej Królewskiej Mości, który pojawił się na ekranach kin dziewięć lat temu w filmie "Johnny English". Owa błyskotliwa parodia produkcji o przygodach Jamesa Bonda stała się jednym z przebojów roku 2003, przynosząc ponad 160 milionów dolarów zysku i pozwalając eksplodować komicznemu talentowi Rowana Atkinsona, kojarzonego na całym świecie z rolą Jasia Fasoli. "Johnny English - Reaktywacja" stanowi ciąg dalszy perypetii tytułowego agenta. Reżyserią komedii zajął się OLIVER PARKER ("Dziewczyny z St. Trinian", "Dorian Gray"), scenariusz zaś wyszedł spod ręki Hamisha McColla ("Wakacje Jasia Fasoli"). - Hamish jest nie tylko znakomitym komikiem, ale także bardzo utalentowanym pisarzem - komplementował kolegę Rowan Atkinson. - Najważniejsze było to, że świetnie się dogadywaliśmy. Podrzucał mnóstwo pomysłów, które mnie bawiły. Aktor nie szczędził słów uznania także reżyserowi: - Co do Olivera, to jest on najbardziej cierpliwym człowiekiem na świecie. (...) Nigdy nie stracił panowania nad sobą, nigdy nie był nieprzyjemny i do tego sprawił, że film został zrobiony na czas zgodnie z budżetem. Czego więcej można oczekiwać od reżysera?. Jeśli chodzi o zmiany w sposobie przedstawienia Johnny'ego i realiów, w jakich wykonuje brawurowe misje, najlepiej oddać głos producentowi filmu Chrisowi Clarkowi: - Zawsze uważaliśmy Englisha za fascynującą postać, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić go tym razem w bardziej realnym świecie i postawić przed ekscytującymi wyzwaniami" - przekonywał Clark. - Chcieliśmy oczywiście, żeby był zabawny, ale co najważniejsze, aby widzowie byli zainteresowani tym, co stanie się z bohaterem. Mieliśmy zamiar włożyć trochę więcej emocji w postać Johnny'ego.

Oprócz rewelacyjnego jak zawsze Atkinsona, w filmie można zobaczyć takich aktorów, jak Gillian Anderson ("Ostatni król Szkocji", cykl "Z Archiwum X"), Dominic West ("300", "Hannibal - Po drugiej stronie maski", "Centurion"), Daniel Kaluuya (serial "Skins"), Tim McInnerny ("Notting Hill", "Dziwny przypadek Sherlocka Holmesa i Arthura Conan Doyle'a") czy Rosamund Pike ("Była sobie dziewwczyna", "Gniew Tytanów"), która swego czasu wcieliła się w jedną z dziewczyn Bonda w produkcji "Śmierć nadejdzie jutro".

Pełen komicznych gagów i dynamicznej akcji "Johnny English Reaktywacja" przebił komercyjny sukces swojego poprzednika, zbierając przy tym bardzo przychylne recenzje. "Śmiech, w tym naprawdę wielkie wybuchy śmiechu, będą rozlegać się aż do ostatnich sekund" - nie bez racji prorokował recenzent "San Francisco Chronicle" Mick LaSalle.

CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

gonia1708

Witaj Tufta oddałam głos na Johnego liczę ,że chociaż przytulisz mnie cieplutko po tym jak mnie odrzuciłeś - nie ładnie ,ale wybaczam Ci - pozdrawiam cieplutko ;)

tufta

Gonia ,mam nadzieję ,że na niego zagłosujesz.To nas zbliży do siebie

PS.Żałuję ,że oddałem Cię w ręce Blue-Greya.Nie mogę bez Ciebie żyć

gonia1708

Kocham Rowana Atkinsona ,lubię brytyjski humor i ten film mnie nie zawiódł - bardzo dobrze się bawiłam - POLECAM w 100 %.
Johnny English - Reaktywacja
reżyseria:
Wlk. Brytania/USA/Francja, 2011
Legendarny agent Johnny English (Rowan Atkinson) jest znów potrzebny brytyjskiemu wywiadowi MI7. Jego nowa przełożona Pamela Thornton (Gillian Anderson) przekazuje mu szczegóły misji. Johnny ma zapobiec zamachowi na premiera Chin, planowanego podczas wizyty dygnitarza w Anglii.
komedia
Johnny English - Reaktywacja
4,1 5 1 23