PREMIERA

2004.10.17

CANAL+ PREMIUM

JOHNNY ENGLISH

Johnny English

Wlk. Brytania, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Anglia. Tajemniczy rabusie kradną drogocenne Klejnoty Koronne z zamku Tower w Londynie. W celu ich odzyskania zostają postawione w stan gotowości Brytyjskie Służby Specjalne.

Niestety agent numer jeden wywiadu ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a w ślad za nim podążają jego koledzy - wszyscy rażeni bombami podczas pogrzebu. Do akcji musi więc wkroczyć Johnny English (Rowan Atkinson). Kim jest Johnny? Dla niektórych tylko niepozornym pracownikiem biurowym w służbach wywiadu, ale wyróżnia go duży entuzjazm i pewność siebie. W rozwikłaniu zagadkowej kradzieży pomocą służą mu też najnowsze gadżety techniczne, których mógłby mu pozazdrościć nawet James Bond: super nowoczesna broń i wielofunkcyjny samochód. Problem w tym, że Johnny nie ma zielonego pojęcia jak z nich korzystać. Ku zaskoczeniu przełożonych i samych przestępców śledztwo posuwa się jednak do przodu prowadząc do zaskakującego rozwiązania.

Rowan Atkinson to bodaj najpopularniejszy brytyjski komik swojego pokolenia. Najpierw zdobył sławę na deskach teatralnych, a na początku lat 80. podbił telewidzów serialem "Czarna żmija" (wśród licznych nagród m.in. nagroda Emmy). Kolejny sukces przyniósł mu znany na całym świecie serial komediowy "Jaś Fasola". Na kinowy dorobek aktora składają się m.in. "Nigdy nie mów nigdy", "Wiedźmy", "Cztery wesela i pogrzeb", "Wyścig szczurów" i "Scooby-Doo". W "Johnny English" w jedną z głównych ról wciela się znakomity John Malkovich ("Niebezpieczne związki", "Pod osłoną nieba", "Portret damy", "Być jak John Malkovich", "Cień wampira"), nominowany do Oscara za "Miejsca w sercu" i "Na linii ognia". W filmie pojawia się również australijska piosenkarka Natalie Imbruglia (albumy: "Left of Middle", "White Lilies Island"), znana też dzięki intratnemu kontraktowi, który w 2002 roku podpisała z firmą L'Oreal. Za kamerą stanął PETER HOWITT - utalentowany aktor ("W imię ojca"), reżyser ("Przypadkowa dziewczyna", "konspiracja.com") i scenograf, dekorator wnętrz przy hitach, tj. "Wielki Gatsby", "Superman", "Braveheart - Waleczne serce", "Mumia" i "Cena honoru".

WASZE OPINIE

rysieniuszek

Wczoraj znowu obejrzałem ten kapitalny i prześmieszny film. Super:D

Rick

Wspaniale, że Cinemax znowu pokazuje ten zabawny film!!!

Ronaldo

Proszę was o ponowne emisje tej swietnej komedii!
JOHNNY ENGLISH
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2003
Współczesna Anglia. Tajemniczy rabusie kradną drogocenne Klejnoty Koronne z zamku Tower w Londynie. W celu ich odzyskania zostają postawione w stan gotowości Brytyjskie Służby Specjalne.
komedia
JOHNNY ENGLISH
4,1 5 1 63